Dieta a odchudzanie

Błędy przy odchudzaniu – ich trzeba unikać!

Przydatne przy odchudzaniu

Mogą nie tylko skutecznie utrudnić proces zrzucania kilogramów, ale wręcz „zapewnić” pojawienie się dodatkowych. Poniżej lista najczęściej popełnianych błędów przy odchudzaniu. Może któryś z nich uniemożliwia Wam zrzucenie zbędnych kilogramów?

Brak planu

To bez wątpienia jeden z częściej popełnianych błędów przy odchudzaniu. Zwykle pojawia się u osób, które za walkę z brzuszkiem rozpoczynają spontanicznie. Spojrzeli na siebie w lustrze i widok niespecjalnie się spodobał. Szybka decyzja – „dobra, dzisiaj nie zjem”. W większości wypadków ten proces odchudzania polega na takim mało skoordynowanym cięciu kcal, lub wręcz niejedzenia niektórych posiłków. To zawsze kończy się źle. I jest zagrożeniem dla organizmu. Plan to podstawa.

Dietetyczne przekąski

Zawsze, gdy widzę kogoś kto kupuje sporo niezdrowych i kalorycznych produktów i do tego dodaje coś „fit” uśmiecham się pod nosem. Te ostatnie nie mają cudownych właściwości wymazywania kcal, które zjemy wcześniej:). Dodatkowo, jeśli jesteście na diecie, to problemem będą składniki, którymi są one napychane. Wystarczy poświecić trochę czasu i poczytać co się w takich produktach fit znajduje. Szybko z nich zrezygnujecie.

Brak regularności

Kolejny bardzo częsty błąd pojawiający się przy odchudzaniu. Do tego nierzadko dochodzi pomijanie posiłków. W myśl zasady mniej zjem, a przecież o to chodzi. Nie. Wcale o to nie chodzi. Posiłki muszą być o w miarę regularnych porach. Te ostatni warto przemyśleć już w trakcie tworzenia planu. Weźcie pod uwagę tryb życia, to jak wygląda Wasza praca itd. Regularne jedzenie na diecie to po pierwsze dostarczanie organizmowi potrzebnej do funkcjonowania energii. Po drugie regulowanie metabolizmu.

Zbyt restrykcyjna dieta

Ileż to wpisów na forach internetowych powstało właśnie na ten temat. „Cześć mam x lat. Ważę XX kg. Chcę schudnąć. Potrzebuję jadłospisu na 1000 kcal”. Nie. Jedyne czego potrzebujesz, to przemyślany racjonalnie stworzony jadłospis i ruch. Możesz również skorzystać z naturalnych rozwiązań wspierających proces odchudzania. Ale nie karaj swojego organizmu restrykcyjnymi dietami. Nie dość, że on będzie cierpiał (a przez to i Ty), to odchudzanie skończy się efektem jo-jo.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.