Odchudzamy się do Sylwestra – czas start!

Zbędne kilogramy same nie uciekną. Trzeba im będzie trochę pomóc. Jeśli faktycznie chcecie przyciągać na Sylwestra smukłą sylwetką, to czas najwyższy walczyć z nadmierną wagą. Może wcale nie będzie tak trudno.

Na początek przegląd lodówki

I oczywiście jadłospisu. Jesień i zima to taki czas, gdy zwykle jemy więcej, ciężej i bardziej tłusto. Tłumaczenie jest prawie w każdym przypadku takie samo. Trzeba jeść, żeby się ogrzać, a tłuszczyk ochroni przed zimnem. D tego pod grubą warstwą ubrań i tak tego nie widać.

Po pierwsze – nie żyjemy w tak ekstremalnych warunkach, żebyśmy aż tak uwagę musieli przykładać do pozyskiwania codziennej dużej dawki kcal. Po drugie – i tak większość zimy siedzimy w ogrzewanych mieszkaniach:).

Mogą się też pojawić głosy, że jesień i zimą nie ma dostępu do produktów, które zwykle znajdują się w jadłospisach odchudzających. Owszem, ale są inne. Jeśli mi nie wierzycie, to zapraszam do zapoznania się z serią „Jesienne produkty wspomagające odchudzanie”. I już nie będzie wymówek:).

Czego w diecie ma być więcej (aby było prościej)

Niby oczywiste, niby się o tym mówi a i tak… nie przestrzegamy tych prostych zasad. Z jadłospisu koniecznie wylatują duże ilości tłuszczu pochodzenia zwierzęcego. Za to więcej powinno być tego pochodzenia roślinnego. Byle nie utwardzonego. To nie pomoże się odchudzić. W jadłospisie powinno być więcej ryb (ale nie tych smażonych na głębokim tłuszczu). Bo zwykle ich unikamy.

Oczywiście błonnik. Tutaj pomocne będą warzywa. Część z nich znajdziecie we wspomnianej wyżej serii. Na pewno w tym czasie warto korzystać z właściwości roślin strączkowych. Będą przydatne w czasie odchudzania. No i oczywiście pełnoziarniste produkty zbożowe. To wcale nie tak dużo zmian, a będą one pomocne.

Czas na klub fitness

Można też oczywiście ćwiczyć w domu. Dla odważnych – bieganie, mimo niesprzyjającej temperatury. Jest jedna zasada o której trzeba pamiętać przy wyborze aktywności. Należy ją dostosować – przynajmniej na początku – do możliwości organizmu. Jeśli do tej pory nie ćwiczyliście, nie rzucajcie się na głęboką wodę.

Jeśli ma być nieco łatwiej…

Proces odchudzania często bywa naprawdę trudny i pełen wyrzeczeń. To oczywiste stwierdzenie, ale tak naprawdę, dopóki nie zaczniemy walczyć z kilogramami, to się o tym nie przekonamy. Można go nieco ułatwić, decydując się któryś z dostępnych preparatów wspomagających odchudzanie. Jaki wybrać? Taki preparat powinien posiadać trzy podstawowe cechy. Być bezpieczny, skuteczny i w pełni naturalny. Jednym preparatów posiadających takie cechy jest Green Barley Plus. Więcej na jego temat dowiecie się z mojej recenzji i na stronie producenta.

No to startujemy!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *