Niebezpieczne odchudzanie – tych sposobów unikaj

0
240
views
Photo via Visualhunt

Niektóre z tych metod obiecują naprawdę spektakularne efekty. Tylko, że cena jaką przyjdzie Wam za to zapłacić będzie ogromna. Przede wszystkim ucierpi na tym zdrowie. A kilogramy – przy takim odchudzaniu – wrócą. Niestety.

Dieta tasiemcowa

Chociaż wielu ostrzega przed tym sposobem, to wciąż bez trudu można znaleźć zwolenników. A on, gdy będzie dojrzewał, zrobi za nas resztę. Nic tak naprawdę nie trzeba będzie robić, a waga spadnie. No. W zasadzie to prawda. Z tym, że utrata kilogramów w tym wypadku to objaw choroby, która „toczy” nasz organizm. Tasiemiec przy okazji pozbywa nas też cennych składników odżywczych.

Dieta grejpfrutowa

W tym wypadku koncepcja zrzucania kilogramów również jest prosta. W zasadzie nie musisz zbytnio ograniczać swojego jadłospisu (oczywiście nie oznacza, że możesz jeść tłusto). Natomiast wybierasz produkty zawierające głównie białko. W diecie obecny jest też tłuszcz. Do tego pijesz około 2 litrów soku grejpfrutowego. Metoda średnia, jeśli chodzi o efekty, a do tego może być szkodliwa dla osób mających problem z ciśnieniem.

POZNAJ BEZPIECZNY I SKUTECZNY SPOSÓB NA ODCHUDZANIE

Dieta HCG

Hormony mają wpływ na wagę. To oczywiste. Ale żeby wstrzykiwać sobie hormon pochodzący z ludzkiego łożyska? No właśnie. To w ogóle ciekawy przypadek. W zasadzie nie ma żadnego przekonującego dowodu na działanie tego hormonu w taki właśnie sposób. A mimo tego ma ten sposób sporo fanów. Tak naprawdę za chudnięcie w tym wypadku odpowiada… głodowy jadłospis. Możemy przyjmować koło 800 kcal.

Dieta Kimkinsa

Słyszeliście o tym sposobie? Jeśli tak i zamierzacie się na niego zdecydować – stanowczo odradzam. To w zasadzie nie tyle dieta co głodówka. Ale to i tak nie wszystko. Bo dodatkowo wymaga stosowania środków przeczyszczających. Te odwadniają. Jeśli chodzi o dawkę kcal dostarczanych w ciągu dnia, to ich liczba nie może przekroczyć 800. Więc generalnie rzecz biorąc stracicie te parę kilogramów. Ale koszt jaki poniesiecie… Istnieje bardzo duże ryzyko efektu jo-jo. Dodatkowo mogą pojawić się problemy zdrowotne. Często w kontekście tej diety wskazuje się na serce.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.