Naprawdę niebezpieczne metody odchudzania

1
231
views

Istnieje wiele mniej lub bardziej niemądrych sposobów. Część z nich – na szczęście – nie robi nam większej krzywdy. Są jednak sposoby odchudzania, których powinnaś unikać jak ognia.

Moroznik kaukaski

Zaczniemy od rośliny z którą być może się już spotkałaś. Inna nazwa tej rośliny to ciemiernik kaukaski. Próżno szukać informacji na temat rośliny w polskich źródłach (w miarę wiarygodnych). Wiadomo na pewno, że roślina ta należy do rodziny ciemierników. Obejmuje on 20 gatunków. Rosną one w różnych rejonach Europy i Chin. W Polsce kiedyś z jeden z gatunków był stosowany w medycynie naturalnej jako lek na problemy sercowe.

Ciemiernik kaukaski jest stosowany w przypadku odchudzania. Przede wszystkim ma wspomagać oczyszczanie organizmu. Jest jednak duże „Ale”. Po pierwsze należy podkreślić, że ewentualne stosowanie tej rośliny wymaga pełnej kontroli lekarza. Po drugie ta roślina ma właściwości toksyczne. Bez większych problemów znajdziecie ją w sieci. Kusi na pewno niską ceną. Tylko, że odchudzanie nią jest niebezpieczne. Do tego zadowalających efektów nie uzyskasz.

Dieta ciasteczkowa

Nie jest ona oparta o słodkości. Gdyby tak się dało odchudzić…:). Założenie tej diety jest bardzo proste. W ciągu dnia spożywasz 6 ciasteczek. To ma pozwolić na zmniejszenie głodu i przyjmowanych kcal. A więc ma Cię to odchudzić. Po pierwsze nie są to zwykłe ciastka. Musisz na nie wydać sporo pieniędzy. Bo są one specjalnie przygotowywane. Zawierają białko, węglowodany i tłuszcze (między innymi nasycone). To tak naprawdę syntetyk. Oficjalna strona tej diety proponuje dużo więcej tego typu produktów. Szczerze? Wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Sibutramina

To z kolei związek chemiczny, który faktycznie kiedyś był wykorzystywany do walki z otyłością. Na mój obecny stan wiedzy sibutramina jest zakazana na terenie UE. Prawda jest jednak taka, że ludzie ściągają preparaty, które ją zawierają. Na własne ryzyko. Faktem jest, że to związek, który pozwala zmniejszyć łaknienie. Spotkałem się z tym, że ma pomóc schudnąć nawet… 20 kg w miesiąc. Pięknie brzmi prawda? Tylko, że sibutramina wyniszcza organizm. Może być dla Ciebie zabójcza. Już pomijam to, że zrzucenie tak dużej ilości kilogramów 30 dni, to głupota. Ryzykujesz odwodnieniem, anemią, utratą masy mięśniowej. A to tylko początek wyliczanki. A skutki uboczne sibutraminy? To między innymi nudności, zaburzenia smaku i suchość w jamie ustnej. To nie wszystko. Może powodować zaburzenia widzenia, agresję, problem z miesiączką. Do tego wszystko uzależnia.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.