Nowy rok zacznij od oczyszczenia organizmu

To może być wstęp do właściwego procesu odchudzania. Na detoks możecie się też zdecydować w związku nastaniem nowego roku, a więc wprowadzaniem zmian:) . W jaki sposób można szybko i skutecznie oczyścić organizm?

Magiczna moc natury

Od nich zaczniemy, bo to bardzo chętnie stosowane sposoby wspomagające detoksykację organizmu. Obecnie chyba najpopularniejszym rozwiązaniem jest spirulina. To alga zaliczana do grupy superfoods. Ma wiele właściwości, nas najbardziej interesuje tutaj niezaprzeczalny wpływ na proces detoksykacji organizmu. Zresztą na jej temat i preparatu w którym można ją znaleźć napisałem chwilę tekst „Spirulina poznaj jej właściwości”.

Z nieco mniej egzotycznych rozwiązań możecie zdecydować się na pokrzywę i ostropest plamisty. Ta druga roślina pozytywnie wpływa na pracę wątroby. I dzięki temu można usprawnić usuwanie toksyn z organizmu. Pokrzywa z kolei działa moczopędnie. To też wspomaga proces detoksykacji. I na koniec rumianek. Herbata z tej rośliny również pomoże Wam pozbyć się nadmiaru toksyn.

Produkty żywnościowe wspierające detoksykację

Jest ich całkiem sporo, więc nie musicie się obawiać, że jadłospis będzie monotonny. Jednym z produktów na które warto postawić biała kapusta. Może być w postaci kiszonej. To przede wszystkim ogromna ilości witaminy C i probiotyków. Najlepiej jeść ją w jak najmniej przetworzonej postaci.

Proces wspierania układu pokarmowego w detoksykacji wspomagają też jabłka. Zawierają one błonnik, które dość skutecznie wymiata toksyny z organizmu. Do swoich potraw możecie dodawać w dużych ilościach pietruszki. Ona w pewnym stopniu wspomaga pracę układu moczowego. Do tego jest dobrym źródłem witamin C i K oraz żelaza.

Codzienne rano – jeszcze na czczo – warto sobie przygotować siemię lniane (łyżeczkę) zalane niewielką ilością gorącej wody. Nie dość, że to dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z wrzodami żołądka, to jeszcze pomaga „ruszyć” nasz metabolizm. A to ma przełożenie na walkę z toksynami.

A na koniec coś słodkiego, co zastąpi Wam ciastka, czekoladę i cukierki, które powinniście odstawić na czas pozbywania się z organizmu szkodliwych substancji. Arbuz. To w zasadzie przede wszystkim woda. Dzięki dostarczeniu jej w sporych ilościach wspomożecie układ moczowy do większej pracy. I o to nam właśnie chodzi. A Wy jakie macie doświadczenia z detoksykacją?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *