Skuteczne odchudzanie

Skuteczne odchudzanie – 7 praktycznych wskazówek

Przydatne przy odchudzaniu

Starasz się pozbyć nadmiernych kilogramów, ale waga ani drgnie? To mam dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym w końcu się skutecznie odchudzisz.

Nie wykreślaj za dużo

To częsty błąd. Ktoś decydując się na walkę z kilogramami radykalnie obcina swój jadłospis. Na przykład niemal całkowicie rezygnując z tłuszczu, bo przecież „powoduje on, że tyję”. Tak jest w przypadku tych określonych jako trans, ale już na przykład kwasy Omega będą wydatnie pomagać w skutecznym odchudzaniu. Mają one w pewnym stopniu wpływ na metabolizm. Z diety wykreśl więc pewne składniki z głową. Pamiętaj, że nie możesz zamęczyć organizmu.

Sen na skuteczne odchudzanie

Oczywiście nie załatwi on za Ciebie sprawy:). Co nie zmienia tego, że sen jest w całym procesie potrzebny. I to na kilku poziomach. Problemy ze snem mogą negatywnie wpływać na nastrój. A ten ostatni w walce z nadmiernymi kilogramami powinien być pozytywny. Tylko wtedy efektem będzie skuteczne odchudzanie. Zły nastrój zwykle zajadamy. Efekt – oczywisty.

Regularność i planowanie

Przede wszystkim w miarę możliwości staraj się trzymać stałych pór jedzenia posiłków. Organizm będzie za to wdzięczny i łatwiej Ci będzie się skutecznie odchudzić. I dzięki temu wspomagasz metabolizm. Z kolei planowanie posiłków pozwoli Ci uniknąć sytuacji w której zjesz coś niekoniecznie wspomagającego cały proces walki z kilogramami. No i jedzenie można dzięki temu wcześniej przygotować. Oszczędność czasu.

Unikaj nadmiaru ćwiczeń

„Że co?” – zapyta ktoś. Już tłumaczę. Aktywność oczywiście wspomaga skuteczne odchudzanie, ale nie można wpaść w pułapkę nadmiaru. Przetrenowanie mocno osłabi Twój organizm. Nie będzie się on miał kiedy zregenerować. I gwarantuję Ci, że jeśli do tego masz głodowy jadłospis (w porównaniu do tego co było w nim wcześniej), to w pewnym momencie organizm nie wytrzyma. I te parę kilo więcej nie będzie Twoim największym problemem.

Nie głoduj

Jedyne co tym zyskujesz to spowolniony metabolizm. Owszem są metody, żeby go przyspieszyć. Tylko, że jeśli jednocześnie Twój jadłospis będzie głodowy, stworzy to dziwną z perspektywy organizmu sytuację. I całkiem możliwe, że nie skończy się tylko na efekcie jo-jo. Także nie szalej z ograniczeniem kcal – zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz walkę z nadmiernymi kilogramami. Ich rozsądne wycięcie z menu pozwoli Ci się skutecznie odchudzić.

Czytaj etykiety

I to bardzo uważnie:). Szczególnie, jeśli koniecznie chcesz włączyć do menu produkty typu fit (pamiętaj jednak, że robisz to na swoją odpowiedzialność), ale nie tylko. Sprawdzaj czy nie ma przypadkiem ukrytych pod inną nazwą tłuszczy trans. Których, jeśli chcesz wspomóc metabolizm i zrzucić parę kilo, musisz – jak wspomniałem – unikać. Przydatna będzie wiedza na temat poszczególnych składników.

Skuteczne odchudzanie? Rozsądne wspomaganie

Kryją się pod tym tabletki na odchudzanie. Nie skupiam się tutaj na samej dyskusji czy warto, czy też nie. Chce Ci raczej pokazać – jeśli się na nie decydujesz, jak rozsądnie wybrać. Postaw na bezpieczne składniki w takich tabletkach na odchudzanie. Wybieraj rozwiązania sprawdzone. Pewną pomocą są rankingi popularności. Jeden z znajdziesz u mnie na blogu. I pamiętaj – trzymaj się wskazówek dotyczących stosowania. I zwróć też uwagę czy dane tabletki na odchudzanie mają certyfikat dopuszczający je do obrotu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.