Odchudzanie do Sylwestra – sprawdzone sposoby na metabolizm

Niedawno rozpoczęliśmy wyzwanie. Ostatnio pisałem o tym jakich błędów należy się wystrzegać. W dzisiejszym wpisie skupimy się na sposobach, które pomogą przyspieszyć metabolizm. Tym samym usprawnić odchudzanie. Nie tylko do Sylwestra:).

Skuteczna odchudzanie – jak to zrobić?

Ostre przyprawy

Jeden z bardziej znanych sposóbów na przyspieszenie metabolizm. Sprawdzony, ale niestety wiele osób powinno go unikać. Ostre przyprawy mogą mocno narozrabiać w naszym organizmie. Jeśli macie – jakiekolwiek tak naprawdę – problemy z żołądkiem – radzę ten sposób omijać. Jakie ostre przyprawy dodawać do swoich dań? Chili i pieprz – na nie głównie bym stawiał.

Regularność

To bardzo prosty sposób na wspomaganie metabolizmu. O regularności w jedzeniu posiłków mówi się sporo. Jednocześnie jest to jedna z częściej pomijanych zasad skutecznego odchudzania. Regularne posiłki pozwalają utrzymać metabolizm na „odpowiednich” obrotach. Przerwy między nimi powinny wynosić między 3 a 4 godziny. Unikajcie też przejadania się.

Błonnik witalny

To jeden z chętniej wybieranych sprawdzonych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Błonnik witalny ma wiele właściwości przydatnych nie tylko w czasie odchudzania. Jest polecanym sposobem na detoksykację organizmu. Pozwala pozbyć się uporczywych zaparć. Przyspiesza metabolizm i reguluje pracę jelit. Jeśli chcecie poznać inne właściwości błonnika witalnego, polecam ten wpis:).

Pamiętaj o białku

W rozsądnych ilościach (żadna tam dieta Dukana) i najlepiej na śniadanie. Produkty zawierające w sobie łatwo przyswajalne białko bardzo skutecznie przyspieszają metabolizm. Na jego strawienie organizm potrzebuje bowiem sporo energii (nawet dwa razy więcej niż w przypadku węglowodanów). Pamiętajcie aby w swojej diecie umieścić między innymi chude mięso, jajka, jogurt, kefir i ryby. Te ostatnie zawierają też przydatne kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. To oczywiście tylko kilka z produktów mających w sobie białko.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE W 2018 ROKU TABLETKI NA ODCHUDZANIE!

Błędy w odchudzaniu

Odchudzanie do Sylwestra – czego unikać?

Po pierwsze głodówek

To też jedna z częściej powtarzanych porad, a i tak wciąż bez trudu znajdują się zwolennicy takiego odchudzania. Jeszcze więc raz. Głodówki na krótką metę zrobi Wam nieco mniej na wadze, ale w dłuższej – kilogramów przybędzie. Im dłużej będziecie się odchudzać w taki sposób, tym wolniej będzie działał Wasz metabolizm. I tym bardziej odbije się to później na wadze.

Najadanie się na noc

Niby wszyscy to wiedzą, a i tak to często popełniamy ten błąd. Jeśli chcecie skutecznie odchudzić się do Sylwestra musicie racjonalnie podejść do kolacji. Nie jedzcie jest za wcześnie, ale też i za późno. 3 godziny przed położeniem się do spania – w zupełności wystarczy. To też powinno pozwolić uniknąć podjadania w nocy. Kolejnego grzechu często popełnianego w czasie odchudzania.

Picie w czasie posiłku

Moi rodzice, kiedy byłem dzieckiem, powtarzali, żebym tak nie robił. Chociaż nie podawali powodu. Oczywiście na przekór piłem w czasie posiłku:). Jeśli jesteście się odchudzacie (nie tylko do Sylwestra) nie róbcie tego. To powoduje „rozrzedzanie” soków żołądkowych. Taka sytuacja utrudnia trawienie. Lepiej napić się przed jedzeniem (tak na około pół godziny).

Zakupy? Nigdy na głodnego

Bo wystawiacie się w ten sposób na serię pokus. Sklepy robią wszystko, żebyśmy kupowali produkty, które oferują. Kuszą nas zapachem, kolorem i odpowiednią ekspozycją. Jeśli pójdziecie głodni na zakupy, to prawie na pewno weźmiecie coś do jedzenia. Z dużą dozą prawdopodobieństwa – niezdrową przekąskę. Albo po prostu wyskoczycie na coś szybkiego do jedzenia. A w tym wypadku króluje fast food. Skutek łatwy do przewidzenia.

Unikanie alkoholu

Bo wraz z kolejną lampka, kieliszkiem, czy szklanką – zmniejsza się samokontrola. A po imprezie zwykle pojawia się gastrofaza. Chyba nie trzeba tłumaczyć czym zwykle się ona kończy. I właśnie dlatego w czasie odchudzania do Sylwestra warto unikać imprez. Chyba, że jesteście się w stanie kontrolować w czasie takiego spotkania ze znajomymi. Robicie to jednak na własną odpowiedzialność:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *