Przyprawy wspomagające skuteczne odchudzanie – przegląd

W ostatnich tygodniach skupiłem się na naturalnych metodach wspomagających skuteczne odchudzanie. Było o ziołach, a dzisiaj skupimy się przyprawach. Te ostatnie również mają sporo do zaoferowania.

Co znajdziecie w tekście:

Cynamon

Prywatnie – nienawidzę:). Ale nie mogę mu odmówić właściwości. I to nie tylko takich wspomagających skuteczne odchudzanie. Pomaga między innymi w leczeniu przeziębień. W pewny stopniu wspomaga odporność (chociaż w tej kwestii są dużo lepsze sposoby). Jeśli chodzi o pomoc w zrzucaniu kilogramów, to cynamon przede wszystkim zmniejsza nasz apetyt. Ma też w sobie błonnik, co pomaga skutecznie się odchudzić. O tym ostatnim więcej poczytacie w tym miejscu. I naprawdę warto:).

Kardamon

Jedna z droższych przypraw, ale jej walory smakowe i właściwości równoważą cenę. Podobnie jak cynamon przyda się, kiedy mamy problem z przeziębieniem. Co ciekawe przyprawa ta może nam pomóc, kiedy mamy zaburzony rytm dobowy (czyli np. nie możemy spać). Dlaczego kardamon zalicza się do grupy przypraw wspomagających skuteczne odchudzanie? Przede wszystkim dlatego, że olejki, które się w niej znajdują pobudzają trawienie. Dzięki nim można też kardamon stosować w przypadku problemów z układem pokarmowym.

Chili

Nie może w moim przeglądzie zabraknąć jednej z najczęściej wymienianym przypraw wspomagających skuteczne odchudzanie. Chili swoje umiejętności zawdzięcza kapsaicynie. To termogenik. Podwyższa on wydatkowanie energetyczne i wspomaga przemianę materii. To tak w największym skrócie. Niestety nie jest to rozwiązanie przeznaczone dla każdego. Jeśli macie problemy żołądkowe (i nie mam tutaj na myśli tylko wrzodów) unikajcie jak ognia.

Pieprz

On z kolei swoje ogromne właściwości, jeśli chodzi o wspomaganie skutecznego odchudzanie, zawdzięcza piperynie. Ta ostania usprawnia metabolizm i pobudza bardziej efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Zalicza się ją do grupy termogeników, ale inaczej niż w przypadku chili, jest ona bezpieczna. Piperyna to hit 2018 roku wśród osób zrzucających kilogramy, które cały proces wspierają preparatami na odchudzanie. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest Piperinox. Koniecznie zapoznajcie się z moją recenzją tego preparatu. Jego producent przygotował specjalnie dla moich czytelniczek i czytelników niespodziankę (oferta jest ograniczona czasowo, więc nie ma na co czekać!:) ).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *