Kilka sposobów na szybkie odchudzanie (bo idzie lato!)

Pozbycie się nadmiaru kilogramów jako noworoczne postanowienie – nie udało się. Schudniecie wraz z nadejściem wiosny – niespecjalnie. Uda się za to zrzucić kilogramy na wakacje:). Wystarczy postawić na poniższe sposoby.

Wyrzucamy fast food

Tak i to naprawdę pomoże. Siądź na chwilę i zastanów się jak często jadasz na mieście. Ile z tego jedzenia jest niezdrowe i pełne chemii. Nagle może się okazać, że jesz naprawdę sporo fast foodu. A to w znaczącym stopniu utrudnia odchudzanie. Zdaje sobie sprawę z tego, że to bardzo oklepana rada. Ale tylko dlatego, że to prawda:). O tym co jest w fast foodach mniej więcej zdajemy sobie sprawę. Wymienię tylko tłuszcze trans. Nie dość, że wiąże się z obecną plagą otyłości, to jeszcze mają ogólnie negatywny wpływ na zdrowie.

Wyrzuć słodycze

Kolejny winny problemów ze zrzuceniem nadmiaru kilogramów. Ilość cukru jak przyjmujemy (albo jego niezdrowych zamienników) jest naprawdę ogromna. Mam tutaj na myśli nie tylko cukierki, ciastka i ciasta. Napoje słodzone. Naprawdę często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak dużo ich w ciągu dnia pijemy. Czasem dolewamy sobie kolejną szklankę „nieświadomie”. Oglądając film czy czytając książkę. Kolejna więc rada to pozbądź się cukru z domu.

Więcej się ruszaj

No chyba nie spodziewaliście się, że o tym zapomnę:). Nie powiem za to na co się zdecydować. To kwestia indywidualna. Rozejrzyjcie się po ofertach klubów fitness. Dostosujcie aktywność do własnych możliwości i przede wszystkim stanu zdrowia. Rzucanie się na wymagającą aktywność przez osobę, która do tej pory mało się ruszała, jest bardzo złym pomysłem.

Regularny sen

Kolejna ważna sprawa. Bardzo często zaniedbujemy sen. Nie mamy na niego czasu. Jeśli chcemy pozbyć się tych paru kilogramów powinniśmy się wysypiać. Nasz organizm działa wtedy w zdecydowanie wydajniejszy sposób.

Postaw na wspomaganie

Jeśli zależy Ci na szybkim (ale oczywiście bezpiecznym) odchudzaniu, to jest to opcja do rozważenia. Czasu do wakacji coraz mniej, więc warto się nad nią poważnie zastanowić. Wybór suplementu, który pomoże jest kwestią indywidualną. Warto wziąć pod uwagę skuteczność i bezpieczeństwo. Jednym z obecnie najlepszych (i chętnie stosowanych) jest African Mango. Najlepiej zapoznać się z nim na stronie producenta tego suplementu i moją recenzją.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *