3 aplikacje, które pomogą Ci się odchudzić

Oczywiście smartfon nie zrzuci za Was kilogramów. Nie zmienia to jednak tego, że warto znać aplikacje, które WSPOMOGĄ proces odchudzania. W różny sposób.

Endmondo

Postanowiłem zacząć od aktywności fizycznej. To bez wątpienia jedna z najpopularniejszych aplikacji. Liczba jej użytkowników sięga już ponad 25 milionów. Myślę, że przede wszystkim warto podkreślić to, iż jest to aplikacja, która motywuje do działania. Doskonała dla osób, które m.in. biegają i jeżdżą na rowerze. Dzięki niej poznacie między innymi ile spalacie kalorii w czasie Waszego treningu. Aplikacja ta rejestruje też zarówno czas, jak i ilość przebytych kilogramów. Możecie – jeśli oczywiście macie taką potrzebę – podzielić swoimi sukcesami ze znajomymi. W tym temacie ja akurat mam dość specyficzne podejście i unikałbym czegoś takiego. Co jednak kto woli;).

źródło: IT Serwis

Przy rozpoczynaniu treningu możemy określić cel jak chcemy osiągnąć. Może to być na przykład pobicie rekordu. Przede wszystkim jednak aplikacja ta – mam nadzieję – powinna, jeśli nic innego nie działa – zmusić Was do aktywności fizycznej.

Pobrać ją można chociażby stąd

Dietista

To propozycja dla osób, które chcą się odchudzić, albo też po prostu zdrowo odżywiać. Kontakt z tą aplikacją – już po zainstalowaniu – rozpoczynamy od rejestracji. W jej czasie będziemy musieli podać takie informacje jak nasz wiek, wagę i rodzaj aktywności fizycznej, którą wykonujemy. Kolejny krok to Food Quiz. Dzięki niemu możecie wybrać 5 ulubionych przez Was produktów (np. płatki owsiane, które jadacie).

dietista

Tworzenie diety rozpoczyna się od decyzji czy nasz jadłospis ma być zdrowy, czy może redukcyjny. Aplikacja ta daje również możliwość przypominania o posiłkach. To akurat w dzisiejszym zabieganym i zestresowanym świecie ważna „umiejętność”. Diettista posiada również wersję Pro (kosztuje 2 dolary). Daje ona większe możliwości w tworzeniu codziennego jadłospisu.

Aplikację pobierzecie tutaj

Wiesz co jesz

To z kolei aplikacja dla osób, które chcą wiedzieć co jedzą. Myślę, że na diecie to wręcz konieczność. Dzięki niej poznacie składniki produktów, których lepiej unikać. Na przykład to dlaczego syrop glukozowo – fruktozowy jest złym pomysłem. Baza składników obejmuje już ponad kilka tysięcy. Są też „E- dodatki”. Dzięki tej aplikacji możecie również kupić dietę.

Aplikację ściągnięcie tutaj

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *