Tabletki na odchudzanie na receptę oraz bez. Opinie oraz skuteczność

Temat, który można uznać za kontrowersyjny. Często podnoszony. Napisano na jego temat mnóstwo elaboratów. A mimo tego wciąż pojawiają się pytania. A w zasadzie jedno. Czy warto je stosować.

Dlaczego chcesz po nie sięgnąć?

Odchudzałaś się na wszelkie możliwe sposoby? Próbowałaś nawet diet „ostatniej deski ratunku”, czyli chociażby kopenhaskiej (nota bene nie polecam)? Wyrzuciłaś z jadłospisu tłuste potrawy. Ograniczyłaś liczbę posiłków. Nie podjadasz (no dobra, starasz się tego nie robić). I nic. Waga się nie rusza. Ewentualnie efekt jest mało zadowalający. Miało być 7-8 kg mniej, a jest ledwie 1,5. Wtedy właśnie zastanawiasz się „może warto zdecydować się na tabletki odchudzające?”. Zaczynasz się rozglądać i…spory wybór. Ale o tym za chwilę.

Tabletki na odchudzanie – rodzaje

Tabletki na odchudzanie

Czy warto je wybrać? Owszem. Tylko jeśli robicie to świadomie. Zawsze, podkreślam zawsze, rób to z myślą o bezpieczeństwie. To przede wszystkim. Jeśli chodzi o taki najprostszy podział, to tabletki na odchudzanie mogą być na receptę lub bez. W tym pierwszym wypadku zwykle stosowane są one przy poważnych chorobach związanych z otyłością.

Z kolei tabletki na odchudzanie bez recepty można dostać bez problemu. Nie oznacza to jednak, że nie należy tego robić „bez głowy”. Preparaty wspomagają odchudzanie na kilku co najmniej poziomach. Są takie, które mają przyspieszyć przemianę materii. Niektóre z nich zwracają uwagę przede wszystkim na spalanie tkanki tłuszczowej. Są też rozwiązania hamujące apetyt i łaknienie. Nie można też zapomnieć o suplementach ograniczających wchłanianie niektórych składników. Mam tutaj na myśli przede wszystkim węglowodany i tłuszcze.

Natomiast zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się tabletki na odchudzanie działające na wielu poziomach jednocześnie.

Tabletki na odchudzanie – na receptę czy bez?

Na to pytanie poniekąd odpowiedziałem już powyżej. Tabletki na receptę przepisywane są zwykle w sytuacji w której ktoś powinien schudnąć, ale przez jakaś poważną chorobę nie może. Lub w przypadku chorobliwej otyłości. Natomiast warto mieć świadomość, że wiele takich tabletek na odchudzanie na receptę ma skutki uboczne. Nierzadko bardzo uciążliwe. Tutaj za przykład niech posłuży Mysimba. Tak nawiasem mówiąc to też lek, który obok Adipexu jest najczęściej nielegalnie nabywanym preparatem. Nie polecam takiego rozwiązania.

Jeśli faktycznie chcecie się pozbyć nadmiaru kilogramów lub po prostu wspomóc dietę, to w zupełności można polecić tabletki na odchudzanie bez recepty. Proste do zdobycia w sposób legalny.

Bezpieczne tabletki na odchudzanie – co musisz wiedzieć?

Po pierwsze – zapoznaj się ze składem!

I to dokładnie. W sytuacji gdy producent nie chętnie dzieli się nim z Tobą, warto do takiego rozwiązania podejść z dużą podejrzliwością. Dostęp do pełnego składu preparatu, to również możliwość wglądu w certyfikat dopuszczający produkt od obrotu. Oznacza on między innymi to, że skład został poddany badaniu. Znane jest jego działanie. To czy poszczególne składniki są bezpieczne dla Twojego zdrowia. Jeśli dany preparat go nie posiada, nawet nie zawracaj sobie nim głowy.

Po drugie – unikaj niebezpiecznych składników

Owiane złą sławą. Bardzo często zakazane w wielu krajach, a mimo tego wciąż znajdują się osoby gotowe zaryzykować w imię – wcale nie tak pewnych – efektów. Preparaty, które się w nich znajdują są w sieci „spod lady”. Nie zawsze z pewnych źródeł. O czym nieco później.

Jakie składniki nie powinny znaleźć się w bezpiecznych tabletkach na odchudzanie? Jedną z takich substancji jest Dintrofenol. Stosowana pod koniec ubiegłego wieku. Potem zniknęła i niestety pojawiła się znowu. Unikaj jak ognia.

Kolejnym wycofanym lekiem jest sibutramina. To w zasadzie związek chemiczny, który ma działanie anorektyczne. Hamuje między innymi odczuwanie głodu. Jest niebezpieczny dla zdrowia i ma pewne skutki uboczne. O nich już kiedyś pisałem i polecam się z nimi koniecznie zapoznaj.

Po trzecie – wybierz naturalne rozwiązania

Mam na myśli tabletki na odchudzanie oparte o składniki roślinne. Oczywiście na tym polu jest spory wybór i można się zgubić:). Na swoim blogu pomagam się odnaleźć:). Do obecnie najpopularniejszych składników bezpiecznych tabletek na odchudzanie zalicza się ekstrakt z afrykańskiego mango, green cambogię i zielony jęczmień. O tym ostatnim pisałem między innymi w tym tekście. Polecam też mój ranking najlepszych i najchętniej wybieranych preparatów na odchudzanie. 

Skuteczne tabletki na odchudzanie

Co to właściwie oznacza? Wiele przy wyborze zależy też od składników. W tym wypadku warto dość dokładnie się im przyglądać. W tym pomagam Wam chociażby ja;). Składników jest wiele. Preparatów również. A, tak mi się przypomniało, zanim przejdziemy do konkretów. W żadnym wypadku nie kupujcie tabletek na odchudzanie na aukcjach Allegro, czy z jakiś podejrzanych stron internetowych. A już na pewno wybierajcie czegoś o czym nie można znaleźć nic, lub też informacje są skąpe.

I pojawia się problem. Spory wybór. Zmniejszające wchłanianie tłuszczu, spalające go, ograniczające łaknienie. To niejedyna wyliczanka . A nie można nie wspomnieć o środkach przeczyszczających. Jakie są popularne składniki? No na pewno spotkałaś się z zieloną kawą, chromem i jagody Acai. Warto w kontekście tych składników zwrócić uwagę na stężenie. To bardzo ważne. Im wyższe, tym bardziej skuteczne działanie takich tabletek na odchudzanie.

Generalnie rzecz biorąc warto śledzić nowinki w tym zakresie. W tej kwestii – po raz kolejny – pomagam ja:). Skuteczne tabletki wspomagające odchudzanie muszą być też bezpieczne. Posiadać odpowiednie atesty, certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży. Bardzo ważnym aspektem jest zamawianie bezpośrednio od producenta. To daje pewność dostania tego za co płacicie. Oczywiście też warto zwracać uwagę na to, czy strona nie ma dziwnego adresu, albo podejrzanie skąpych informacji.

Piperinox – najchętniej wybierane tabletki na odchudzanie

piperinox tabletki na odchudzanie

Przede wszystkim dzięki bogatemu składowi ukierunkowanemu na wielotorowe działanie, którego efektem końcowym jest niższa waga i smukła sylwetka. To w pełni naturalne tabletki na odchudzanie pozbawione skutków ubocznych. W składzie znajdują się między innymi silne ekstrakty z biopiperyny i gorzkiej pomarańczy. Z pełnym składem a także działaniem możecie zapoznać się w mojej recenzji Piperinox. Dla niecierpliwych jednak mała ściągawka.

Jak działa Piperinox?

  • Wspomaga eliminację tkanki tłuszczowej.
  • Wspiera metabolizm tłuszczów oraz węglowodanów.
  • Zwiększa absorpcję składników odżywczych.
  • Wspomaga proces oczyszczania organizmu z toksyn.
  • Poprawia komfort trawienny.
  • Obniża poziom cukru we krwi.
  • Działa naturalnie i bezpiecznie nie powodując efektów ubocznych.
  • Pozwala zrzucić nawet 12 kg w 8 tygodni!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *