Rośliny wspomagające odchudzanie

0
64
views
Zielony jęczmień

Ostatnio czytałem parę tekstów zachwalających medycynę naturalną. Sam jestem jej zwolennikiem (chociaż z rozsądkiem). Stąd pomysł na tekst o roślinach wspomagających odchudzanie. Jest ich sporo, więc będzie to cała seria:).

Mniszek lekarski

To jedna z roślin, które mają wiele ciekawych właściwości. Jest na przykład polecanym rozwiązaniem w przypadku, gdy zmagacie się z problemem suchej skóry. Mniszek lekarski wspiera pracę wątroby. Ma on również właściwości moczopędne. Dlaczego zalicza się go do roślin wspomagających odchudzanie? Reguluje on między innymi przemianę materii. Wspomaga metabolizm. Pomocne jest też wspomniane działanie moczopędne.

Imbir

Prywatnie nie lubię tej przyprawy, ale nie nie sposób jej odmówić właściwości, dzięki którym zalicza się ją do roślin wspomagających odchudzanie. Imbir w pewnym stopniu podwyższa temperaturę ciała. Wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Imbir, a dokładnie herbata z nim przyda się kiedy zmagacie się z przeziębieniem. Przyprawa ta ma dużo więcej właściwości. Jest ona polecana na przykład na mdłości. Łagodzi je. Pomaga też leczyć migreny.

Zielony jęczmień

To jedna z częściej stosowanych roślin wspomagających odchudzanie. Bardzo dużą popularnością cieszą się preparaty z zielonym jęczmieniem. Wspomaga on spalanie tkanki tłuszczowej i doskonale oczyszcza organizm. Roślina ta walczy również z cellulitem! Polecam małą ściągawkę: „Preparaty z zielonym jęczmieniem – który wybrać?”. A dla niecierpliwym baner ze spoilerem:).

SPRAWDŹ NAJPOPULARNIEJSZY PREPARAT Z ZIELONYM JĘCZMIENIEM

Koper włoski

To też jedna z popularniejszych roślin wspomagających odchudzanie. Zacznę jednak od tego, że ma ona właściwości moczopędne. Nie tylko wspomaga pracę nerek, ale również detoksykację organizmu. Koper włoski ma też pozytywny wpływ na przemianę materii. Poprawia trawienie. Fenkuł (pod taką nazwę też spotkacie tę roślinę) polecany jest polecany jako sposób na choroby układu oddechowego. Ma działanie wykrztuśne. Koper włoski jest też naturalnym sposobem na zapalenie jamy ustnej.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.