Czas na mały detoks przed wiosną

Ponoć to właśnie po zimie jesteśmy najbardziej „napchani” szkodliwymi dla naszego organizmu substancjami. I patrząc na przyczyny nadmiaru toksyn jak najbardziej jest to możliwe.

Gdzie leżą powody takiej sytuacji?

Zacznę może od tego, że bardzo często tzw. przesilenie wiosenne wiąże się z nadmierną ilością toksyn w organizmie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo część z objawów jest wspólna, tak jak i przyczyn.

Po pierwsze z nadmiarem toksyn związana jest dieta. Ta, zwykle w okolicach końca zimy, jest uboga w pewne składniki mineralne i witaminy. „Napchana” za to produktami wysoko przetworzonymi. Mam tutaj na myśli nie tylko fast food czy przekąski w stylu chipsów. Do takiej żywności zalicza się też wędliny, czy dania „w pięć minut”.

Kolejne przyczyny to nadmiar stresu, alkohol i papierosy. Swoje do powiedzenia ma też niesprawnie działający układ pokarmowy. I to powoduje problemy.

Objawy nadmiaru toksyn

Jest ich tak naprawdę dużo. Najlepiej zauważalnym są zmiany skórne. Kolejny objaw to wypadanie włosów. Skóra będzie też wyraźnie sucha. Przy nadmiarze toksyn możemy mieć problemy z koncentracją, większa podatność na infekcje (osłabiony układ odpornościowy). Ciągłe zmęczenie, brak energii i senność to również objawy opisywanej sytuacji.

Zaczynamy detoks!

Wbrew pozorom nie będzie wcale trudno. Istnieje wiele odmian diety, które mają pomóc pozbyć się nam z organizmu toksyn. Generalnie jednak chciałbym się skupić na pewnych ogólnych zasadach. O tym, że trzeba wyrzucić wspomniane produkty wysoko przetworzone pisać nie muszę:). Warto przez pewien czas skupić się jedynie na warzywach, owocach i dużej ilości wody (chociaż w ramach rozsądku). W grupie produktów, które najlepiej wspomagają detoks znajdują się m.in. jabłka, rukola, czosnek, algi i biała kapusta. Zresztą w następnym tekście przedstawię bardziej kompletną listę:). Radziłbym przez czas detoksu unikać alkoholu i dużych ilości kawy. Inaczej cały proces może zakończyć się niepowodzeniem.

Aby być pewnym sukcesu można zdecydować się na wspomaganie całego procesu. Jednym z obecnie najpopularniejszych preparatów wspomagających detoksykację (nie tylko jednak, bo też i odchudzanie i ogólną kondycję organizmu) jest Fibre Select. Oparty wyłącznie o naturalne składniki błonnik witalny. Warto zapoznać się z tym preparatem na stronie producenta. Ten ostatni przygotowała też mała niespodziankę

FIBRE SELECT – ZAMÓW 3 OPAKOWANIA ZAPŁAĆ TYLKO ZA DWA!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *