Odchudzanie brzucha – praktyczne porady

Do wakacji jeszcze trochę czasu zostało i warto byłoby się pozbyć tych paru kilogramów. Między innymi z brzucha, bo latem zwykle chodzimy bez koszulka, prezentując go – nie zawsze z dumą. Parę porad pozwoli pokazywać go bez wstydu:).

Już sama kwestia estetyki powinna zachęcić do pozbycia się brzuszka, ale przekonać powinny też kwestie zdrowotne (zresztą o motywacji pisałem kilkukrotnie, chociażby w tym miejscu). Zabieramy się więc za robotę. I jeszcze jedno „odchudzanie brzucha”, to pewien skrót myślowy. Tak naprawdę będziemy po prostu walczyć z nagromadzoną tkanką tłuszczową.

Jadłospis bogaty w…

Białko, błonnik i zdrowe tłuszcze. Ten pierwszy składnik między innymi usprawni cały proces. Błonnik zapewnia nam sytość na dłużej. Usprawnia funkcjonowanie układu pokarmowego co nie pozostaje bez wpływu na odchudzanie. Dzięki błonnikowi można pozbyć się uporczywych zaparć. Ma on wiele więcej właściwości o których przeczytajcie w tym tekście. Aby zapewnić odpowiednią jego ilość w menu powinno znaleźć sporo produktów roślinnych. Czas ku temu jest najlepszy, bo stoiska na targach się od nich uginają. Zdrowe tłuszcze pozyskacie z ryb morskich, awokado, oliwy i oleju lnianego. To oczywiście tylko przykłady. Pamiętajcie o tym, że tłuszcze pozwalają wchłaniać niektóre witaminy (m.in. A, E i D).

No i oczywiście w diecie nie może zabraknąć węglowodanów złożonych. Zapewnią one naszemu organizmowi energię. W jadłospisie muszą się znaleźć produkty pełnoziarniste (otręby, żytnie pieczywo, grube kasze, groch i fasola).

Pamiętajcie o witaminie D

Wspomniałem już o niej. Jest ona niezwykle w procesie odchudzania. Po pierwsze zmniejsza poziom kortyzolu – hormonu stresu. Po drugie przyspiesza proces spalania tkanki tłuszczowej. Na szczęście o tę witaminę (syntetyzowana jest dzięki promieniom słonecznym) będzie latem nietrudno.

Mniej tłusto i mniej pikantnie

Chociaż ostre przyprawy mogą wspomóc metabolizm, to jednak podrażniają one żołądek. A to niestety może skończyć się problemami z trawieniem, ale też np. zaparciami. To, że trzeba unikać tłustych i ciężkostrawnych potraw jest oczywiste z powodu ich kaloryczności. I one też mogą powodować problemy żołądkowe, które utrudnią odchudzanie brzucha.

Bądź aktywny

I mam na myśli ćwiczenia skupiające się na brzuchu. Tez z poniższego video należą do moich faworytów:). Ale oczywiście ogólnie przyda więcej ruchu, to spory zastrzyk zdrowia i energii dla zdrowia. Wybierzcie sobie coś na swoje możliwości. Nie szarżujcie, jeśli do tej pory nie byliście zbyt aktywni.

Wykorzystajcie siłę suplementów

Stawiając na te bezpieczne i skuteczne. Nie tylko wspomogą one cały proces, ale go przyspieszą. Co przy krótkim czasie, który został do urlopów jest dość istotną ich zaletą. Ostatnio napisałem o trzech najlepszych obecnie preparatach na odchudzanie brzucha. A jeśli chcecie iść na skróty, to poniżej możecie poznać ten który jest liderem:).

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE ROZWIĄZANIE NA ODCHUDZANIE!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *