Te zioła pomogą Ci się odchudzić cz. 2

0
308
views

Tydzień temu powstała pierwsza część, ale już wtedy wiedziałem, że na jednej się nie skończy;). Bardzo szybko – już w trakcie pisania – pojawiły mi się w głowie kolejne zioła, które wspomogą odchudzanie.

Bazylia

Pierwotnie przyprawa ta miała się nie pojawić w tej części, ale moje myśli błądziły też w opisaniu tematu grilla i odchudzania (wszak sezon się już oficjalnie zaczął;), a bazylia pasowała mi do koncepcji. Zrezygnowałem z niego, przyprawa jednak została. Nie będę Was tutaj przy majowym weekendzie męczył opisywaniem bazylii, skupię się jedynie na jej właściwościach, które nas tutaj najbardziej interesują.

Bazylia pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Wspomaga trawienie. Ułatwia też przyswajanie pokarmów. Zresztą, jeśli macie problemy żołądkowe, to warto zwrócić uwagę bazylię. Bardzo często ta przyprawa pojawia się w kontekście tego, jak zmniejszyć problemy z trawieniem tłustych i ciężkostrawnych potraw (głównie dań mięsnych).

kolendra

Kolendra

To roślina, która najprawdopodobniej pochodzi z Bliskiego Wschodu. Przypisuje się jej zdrowotne właściwości. Przykładowo pomaga się uspokoić. Kolendra jet polecana jako rozwiązanie na problemy z układem pokarmowym. W jaki sposób ma pomóc się odchudzić? Po pierwsze wspomaga proces trawienia. Co ciekawe przypisuje się jej pozytywny wpływ ma poziom cholesterolu (frakcje lipidowe itd.). Bardzo często wymienia się ją jako wspomagacz odchudzania. Warto więc zainteresować się „chińską pietruszką”.

Szałwia

Teraz chciałbym Was zainteresować rośliną o wielu właściwościach. Jest pełna nazwa sporo o niej mówi. Brzmi ona „szałwia lekarska”. Jej medyczne zastosowanie znane było już w Starożytności. Używano jej chociażby na problemy ze wzrokiem i na demencję. Roślina ta była uznawana jako rozwiązanie na długowieczność.

źródło: wikipedia
źródło: wikipedia

To tyle jeśli chodzi o ciekawostki, skupmy się na odchudzaniu. W jaki sposób szałwia ma pomóc Ci w tym procesie? Powiem tak, przede wszystkim warto wiedzieć, że w ogóle zdania co do jej działania są podzielone. Spotkasz się z opinią, że owszem jak najbardziej. W tym wypadku najczęściej wymienia się pobudzanie przez nią wydzielania soków żołądkowych. Nie zdziw się jednak, gdy ktoś będzie Cie przekonywał, że w ogóle nie działa. Prawda jak to zwykle bywa, leży gdzieś pośrodku.

źródło: wikipedia
źródło: wikipedia

Jastrzębiec kosmaczek

A na koniec roślina o której wiele osób być może nie wie. Kupicie ja w sklepie zielarskim. Przypisuje się jej wiele zdrowotnych właściwości. Ma między innymi działanie przeciwzapalne i rozkurczowe. W kwestii odchudzania, a w zasadzie wspomagania tego procesu, roślina ta wykazuje działanie moczopędne. Generalnie temat usuwania toksyn z organizmu i wpływu na zrzucanie nadmiernych kilogramów, wymaga oddzielnego tekstu. Jastrzębiec kosmaczek wspomaga przy okazji pracę wątroby.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.