Te zioła pomogą Ci się odchudzić

1
374
views

Tytuł mówi chyba sam za siebie. Dodam – zanim przejdę do opisu konkretnych roślin – że ta pomóc będzie miała różny „odcień”. Efekty nie w każdym przypadku będą spektakularne. Niewielkimi krokami jednak może się uda.

Mięta

Zaczniemy od rośliny, która jest potwierdzeniem tego co napisałem we wstępie. Pewnie wiele osób zastanowi się w tym momencie :”No, ale jak to mięta odchudza?” Nie. Może jednak ten proces w pewnym sensie wspomóc. W jaki sposób działa mięta? To przecież oczywiste. Kiedy się przejecie, macie problem z żołądkiem, to właśnie ona bardzo często jest rozwiązaniem. Łagodzi tego typu dolegliwości. No właśnie;). Ma wpływ na przemianę materii. I właśnie z tego powodu warto, jeśli staracie się zrzucić nadmiar kilogramów, warto miętę popijać.

mniszeklekarski

Mniszek lekarski

Ta z kolei roślina jest dużo bardziej znana. Nierzadko, jeśli ktoś wspomina o odchudzaniu, to mniszek lekarski się pojawia. Generalnie jest to roślina na wiele dolegliwości. Dlaczego ma pomóc zrzucić kilogramy? Przede wszystkim warte zaznaczenia jest to, że jest to roślina wspomagająca proces detoksykacji organizmu. Mniszek lekarski reguluje proces przemiany materii i trawienia. Ma też pozytywny wpływ na pracę wątroby. Dlatego właśnie przyda się osobom będącym na diecie. A tak w ogóle to akurat przypada okres największego nasilenia kwitnienia tej rośliny. Rozejrzyjcie się dookoła;).

fiołek

Fiołek trójbarwny

To z kolei roślina, którą możecie kojarzyć, jeśli zmagacie się z trądzikiem. Jest „chętnie” wykorzystywana przy walce z tą dolegliwością. W jaki sposób pomoże się odchudzić? Przyda się raczej na początku tego procesu. Fiołek trójbarwny wspomaga detoksykację organizmu. Dzięki naparowi z tej rośliny można usuwać szkodliwe produkty przemiany materii.

źródło: By AnRo0002 - Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36647530
źródło: By AnRo0002 – Own work, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36647530

Krwawnik pospolity

To roślina, która spotkacie w wielu miejscach na świecie. Do tego jest ona dość powszechna. Na Podlasiu – tak w ramach ciekawostki dodam – nazywana jest tysiąclistem. To niewielka roślina osiągająca do 80 centymetrów. Przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawostka. Swojego czasu wyczytałem, że rośliną tą miał się leczyć Achilles (tak dokładnie ten heros znany z „Iliady”). Krwawnik stosowany jest na wiele dolegliwości. Wspomaga chociażby gojenie ran. Chociaż warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach może wywołać stany zapalne skóry.

A jak wspomaga odchudzanie? Krwawnik pospolity między innymi wspomaga przyswajanie składników odżywczych z tego co jecie. To pierwsza zaleta. Drugą jest to, że roślina ta stymuluje proces trawienia. Wzmaga wydzielanie soków żołądkowych.

To rzecz jasna nie wszystkie rośliny, które mogą przydać się Wam przy odchudzaniu. O innych następnym razem;).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.