Plastry odchudzające – czy to skuteczne rozwiązanie?

W teorii wydaje się to proste. Przyklejasz i chudniesz. Tak przynajmniej zapewniają reklamy. Pytanie brzmi jak wygląda rzeczywistość. Przyjrzyjmy się więc plastrom odchudzającym.

W jaki sposób ma to działać?

W teorii bardzo prosto. Są nasączone substancjami, które mają mieć określone działanie i oddać je nam w momencie, gdy sobie je przykleimy.  Jeden plaster zwykle stosuje się na jeden dzień. Potem się go wyrzuca i przykleja nowy. Proste prawda? Jeśli ktoś chce przyspieszyć kurację to nakleja naraz dwa. Z tym, że producenci zwykle przestrzegają, aby nie działać w ten sposób dłużej niż 28 dni. Normalna kuracja to 2 do 3 miesięcy.

Jakie substancje się wykorzystuje w takich plastrach?

Bardzo różne, natomiast część z nich jest dobrze znana osobom, które śledzą temat odchudzania. Można w nich spotkać chociażby chrom czy kofeinę. Szczególnie w tym drugim wypadku nie można odmówić działania. I pod względem doboru składników plastry w większości nie odbiegają od innych rozwiązań na nadmierne kilogramy.

Tylko, że to nie działa

Przyklejanie plastrów nie pomoże Ci się raczej odchudzić. Fakt, są one nasączone substancjami, które mają takie działanie. Tylko odpowiedz sobie na pytanie: w jaki sposób mają one przekroczyć barierę skóry właściwiej?

Ano właśnie nie może tego zrobić. Taki plaster będzie działał na naskórek i wierzchnią warstwę skóry. A w jaki sposób ma to pomóc się odchudzić? Taki plaster zadziała miejscowo i to raczej przez drobne zaczerwienie czy rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Bo składniki muszą być dostarczane od wewnątrz

Bezpośrednio do Twojego organizmu. Wtedy to zadziała. Oczywiście, jeśli dobrane są odpowiednie składniki (i ich stężenie). W przypadku plastrów często podnosi się łatwość ich używania. Preparaty stosowane wewnętrznie również nie są trudne w obsłudze. Trzeba jedynie pamiętać o regularności i dawce wody, którą kapsułkę popijemy.

A jeśli chodzi o wybór takich tabletek na odchudzanie, to już się na blogu tym zajmowałem. Chociażby ranking 3 najlepszych suplementów. Wiele zależy też od tego co właściwie chcesz uzyskać. Sporą popularnością cieszą się ostatnio preparaty mające kilka umiejętności. Przykładowo Green Barley Plus jednocześnie walczy z nadmiernymi kilogramami i cellulitem. Warto się z nim zapoznać. Najlepiej na stronie producenta: greenbarleyplus.pl.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *