Skuteczne zioła na odchudzanie – mięta, mniszek lekarski oraz inne

Tytuł mówi chyba sam za siebie. Dodam – zanim przejdę do opisu konkretnych roślin – że ta pomóc będzie miała różny „odcień”. Efekty nie w każdym przypadku będą spektakularne. Warto jednak poznać skuteczne zioła na odchudzanie

Mięta – zioło na zrzucanie kilogramów

Zaczniemy od rośliny, która jest potwierdzeniem tego co napisałem we wstępie. Pewnie wiele osób zastanowi się w tym momencie :”No, ale jak to mięta odchudza?” Nie. Może jednak ten proces w pewnym sensie wspomóc. W jaki sposób działa mięta? To przecież oczywiste. Kiedy się przejecie, macie problem z żołądkiem, to właśnie ona bardzo często jest rozwiązaniem. Łagodzi tego typu dolegliwości. No właśnie;). Ma wpływ na przemianę materii. I właśnie z tego powodu warto, jeśli staracie się zrzucić nadmiar kilogramów, warto miętę popijać.

mnisze lekarski na odchudzanie

Mniszek lekarski

Ta z kolei roślina jest dużo bardziej znana. Nierzadko, jeśli ktoś wspomina o odchudzaniu, to mniszek lekarski się pojawia. Generalnie jest to roślina na wiele dolegliwości. Dlaczego ma pomóc zrzucić kilogramy? Przede wszystkim warte zaznaczenia jest to, że jest to roślina wspomagająca proces detoksykacji organizmu. Mniszek lekarski reguluje proces przemiany materii i trawienia. Ma też pozytywny wpływ na pracę wątroby. Dlatego właśnie przyda się osobom będącym na diecie. A tak w ogóle to akurat przypada okres największego nasilenia kwitnienia tej rośliny. Rozejrzyjcie się dookoła;).

fiołek trójbarwny na odchudzanie

Fiołek trójbarwny

To z kolei roślina, którą możecie kojarzyć, jeśli zmagacie się z trądzikiem. Jest „chętnie” wykorzystywana przy walce z tą dolegliwością. W jaki sposób pomoże się odchudzić? Przyda się raczej na początku tego procesu. Fiołek trójbarwny wspomaga detoksykację organizmu. Dzięki naparowi z tej rośliny można usuwać szkodliwe produkty przemiany materii.

Krwawnik pospolity

Krwawnik pospolity

To roślina, która spotkacie w wielu miejscach na świecie. Do tego jest ona dość powszechna. Na Podlasiu – tak w ramach ciekawostki dodam – nazywana jest tysiąclistem. To niewielka roślina osiągająca do 80 centymetrów. Przypomniała mi się jeszcze jedna ciekawostka. Swojego czasu wyczytałem, że rośliną tą miał się leczyć Achilles (tak dokładnie ten heros znany z „Iliady”). Krwawnik stosowany jest na wiele dolegliwości. Wspomaga chociażby gojenie ran. Chociaż warto wspomnieć, że w niektórych przypadkach może wywołać stany zapalne skóry.

A jak wspomaga odchudzanie? Krwawnik pospolity między innymi wspomaga przyswajanie składników odżywczych z tego co jecie. To pierwsza zaleta. Drugą jest to, że roślina ta stymuluje proces trawienia. Wzmaga wydzielanie soków żołądkowych.

Zioło wspomagające odchudzanie

Bazylia – zioło na odchudzanie

Pierwotnie przyprawa ta miała się nie pojawić w tej części, ale moje myśli błądziły też w opisaniu tematu grilla i odchudzania (wszak sezon się już oficjalnie zaczął;), a bazylia pasowała mi do koncepcji. Zrezygnowałem z niego, przyprawa jednak została. Nie będę Was tutaj przy majowym weekendzie męczył opisywaniem bazylii, skupię się jedynie na jej właściwościach, które nas tutaj najbardziej interesują.

Bazylia pozytywnie wpływa na układ pokarmowy. Wspomaga trawienie. Ułatwia też przyswajanie pokarmów. Zresztą, jeśli macie problemy żołądkowe, to warto zwrócić uwagę bazylię. Bardzo często ta przyprawa pojawia się w kontekście tego, jak zmniejszyć problemy z trawieniem tłustych i ciężkostrawnych potraw (głównie dań mięsnych).

kolendra

Kolendra

To roślina, która najprawdopodobniej pochodzi z Bliskiego Wschodu. Przypisuje się jej zdrowotne właściwości. Przykładowo pomaga się uspokoić. Kolendra jet polecana jako rozwiązanie na problemy z układem pokarmowym. W jaki sposób ma pomóc się odchudzić? Po pierwsze wspomaga proces trawienia. Co ciekawe przypisuje się jej pozytywny wpływ ma poziom cholesterolu (frakcje lipidowe itd.). Bardzo często wymienia się ją jako wspomagacz odchudzania. Warto więc zainteresować się „chińską pietruszką”.

Szałwia

Teraz chciałbym Was zainteresować rośliną o wielu właściwościach. Jest pełna nazwa sporo o niej mówi. Brzmi ona „szałwia lekarska”. Jej medyczne zastosowanie znane było już w Starożytności. Używano jej chociażby na problemy ze wzrokiem i na demencję. Roślina ta była uznawana jako rozwiązanie na długowieczność.

źródło: wikipedia
źródło: wikipedia

To tyle jeśli chodzi o ciekawostki, skupmy się na odchudzaniu. W jaki sposób szałwia ma pomóc Ci w tym procesie? Powiem tak, przede wszystkim warto wiedzieć, że w ogóle zdania co do jej działania są podzielone. Spotkasz się z opinią, że owszem jak najbardziej. W tym wypadku najczęściej wymienia się pobudzanie przez nią wydzielania soków żołądkowych. Nie zdziw się jednak, gdy ktoś będzie Cie przekonywał, że w ogóle nie działa. Prawda jak to zwykle bywa, leży gdzieś pośrodku.

źródło: wikipedia
źródło: wikipedia

Jastrzębiec kosmaczek

A na koniec roślina o której wiele osób być może nie wie. Kupicie ja w sklepie zielarskim. Przypisuje się jej wiele zdrowotnych właściwości. Ma między innymi działanie przeciwzapalne i rozkurczowe. W kwestii odchudzania, a w zasadzie wspomagania tego procesu, roślina ta wykazuje działanie moczopędne. Generalnie temat usuwania toksyn z organizmu i wpływu na zrzucanie nadmiernych kilogramów, wymaga oddzielnego tekstu. Jastrzębiec kosmaczek wspomaga przy okazji pracę wątroby.

Skrzyp polny

Od takiej rośliny właśnie zaczniemy. Przede wszystkim kojarzy się ona z ratowaniem włosów przed nadmiernym wypadaniem. Dzięki bardzo dużej zawartości krzemionki faktycznie potrafi to robić. Ale skrzyp pomoże również przy odchudzaniu. Dzięki swoim właściwościom moczopędnym przyda Ci się w tym procesie. To działanie powoduje szybsze usuwanie toksyn z organizm. Takie oczyszczanie jest pomocne na początku odchudzania. Bardzo często detoksykacja polecana jest jako wstęp do procesu zrzucania kilogramów. To jednak nie wszystko. Krzemionce, która w niej jest, oprócz tego że ratuje włosy, przypisuje się pozytywny wpływ na przemianę materii.

Lubczyk na odchudzanie

Lubczyk

Przede wszystkim znany ze swoich właściwości wspomagających życie erotyczne. Lubczyk jest afrodyzjakiem. Oprócz tego może być on pomocny w czasie odchudzania. Roślina ta przede wszystkim wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Pozytywnie działa na pracę układu pokarmowego. Tak przy okazji dodam, że jeśli masz problemy z niestrawnością to lubczyk będzie doskonałym rozwiązaniem. Pomaga przy wzdęciach i bólu brzucha. Lubczyk to też rozwiązanie przy niewydolności dróg moczowych.

Imbir na odchudzaznie

Imbir a odchudzanie

Przyprawa o wielu twarzach. Polecana jest między innymi jako naturalny sposób na przeziębienia. Imbir łagodzi również bóle menstruacyjne. Pomaga w przypadku mdłości. A i znany jest z tego, że można nim łagodzić migreny. Imbir – co dla nas najważniejsze – wspomaga metabolizm. Pobudza wydzielanie soków żołądkowych. W ten sposób może przyczynić się do spalania tkanki tłuszczowej. Zwykle polecany pod postacią napoju z dodatkiem cytryny.

Chleb świętojański

To zwyczajowa nazwa, bo w encyklopediach znajdziecie tę roślinę pod pojęceiem Szarańczyn strąkowy. To zioło o bardzo ciekawych właściwościach. Jest na przykład stosowane jako zamiennik kakao. Chleb świętojański zawiera sporo witamin. Między innymi tych oznaczonych literami A, E i D. Są też w nim minerały (na przykład potas i magnez). Chleb świętojański polecany jest jako sposób na grypę. Walczy się nim z osteoporozą. Co nas w nim najbardziej interesuje? Otóż roślina ta zmniejsza apetyt. Nie spala bezpośredni tkanki, ale pozwala „okiełznać” głód.

Pokrzywa indyjska

Roślinę tę umieszczam, bo pojawiła się ona w zeszłym roku i zrobiło się wokół niej trochę szumu. Nie do końca zasłużonego. Z jednej strony spotkacie się z opiniami, że wspomaga spalanie tłuszczu. Z drugiej jednak są badania, które negują to działanie. Natomiast dużo mówi się o tym, że może pomagać unikać efektu jojo. Substancja, która się w niej znajduje – forskolin – jest badana za to pod kątem walki z nowotworami. Ma ona też działanie przeciwzapalne.

Zielony jęczmień

To w obecnej chwili zdecydowany lider, jeśli chodzi o wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Już o nim pisałem, więc możecie przeczytać tekst w którym dokładniej przyglądam się tej roślinie. Tutaj skupimy się na tym, że zielony jęczmień, zawiera w sobie sporo witamin, a także błonnika. Jest polecany nie tylko na odchudzanie, ale również jako element wspierający detoksykację organizmu. I chociażby z tego powodu warto mu się przyjrzeć:).

SPRAWDŹ NAJLEPSZY PREPARAT Z ZIELONYM JĘCZMIENIEM!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Jeden komentarz do “Skuteczne zioła na odchudzanie – mięta, mniszek lekarski oraz inne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *