Zioła, które pomogą na przejedzenie

Temat jak najbardziej na czasie. Wszak jesteśmy świeżo po świętach. Oczywiście ich właściwości przydają się w zasadzie przez cały rok. Często zdarzają się nam sytuacje w których zjemy zbyt dużo na nasze możliwości. Albo będzie to ciężkostrawne. I wtedy do akcji wkraczają one.

Co znajdziecie w tekście:

Mięta pieprzowa

Można powiedzieć, że to klasyk naturalnych sposobów na przejedzenie. Polecana przede wszystkim w sytuacji, gdy dobijemy organizm zbyt dużą ilością tłustych potraw. Wystarczy zaparzyć sobie miętę i gotowe… No dobra, aż tak łatwo nie będzie. Zwłaszcza gdy jesteśmy starsi, wtedy będziemy musieli swoje odcierpieć. Co nie zmienia tego, że mięta wydatnie pomoże pozbyć się uczucia przejedzenia. Wspomaga ona trawienie i działa wiatropędnie.

Melisa

Jest zwykle wymieniana jako naturalne rozwiązanie na nerwy, ale pomoże również, gdy zjemy zbyt dużo. I działa ona bardzo podobnie do mięty. Po pierwsze wspomaga trawienie. To jednak nie wszystko. Oprócz pobudzania soków trawiennych w podobny sposób działa na żółć. Warto więc po zbyt dużym posiłku przygotować sobie melisę.

Imbir

To z kolei rozwiązanie, które jest polecane jako sposób na odchudzanie. Można z tej umiejętności skorzystać, chociaż imbir nie jest w tej materii najlepszym, naturalnym sposobem.

SPRAWDŹ NAJLEPSZE NATURALNE ROZWIĄZANIE WSPOMAGAJĄCE ODCHUDZANIE!

Jak pomoże na przejedzenie? Zwiększa wydzielanie soków żołądkowych. Przyspiesza metabolizm. Napar z imbiru to naprawdę dobry sposób na niestrawność.

Szałwia lekarska

To roślina o naprawdę ogromnej ilości właściwości. W Starożytności polecano ją chociażby na ukąszenie węża, problemy ze wzrokiem i utratę pamięci. W późniejszym czasie „doszło” jeszcze leczenia przeziębienia i padaczki. W jaki sposób szałwia ma pomóc na przejedzenie? Przede wszystkim usprawnia wydzielanie żółci. Stymuluje również wydzielanie soków żołądkowych.

Koper włoski

To roślina, która jest wykorzystywana jako przyprawa między innymi do ryb, dań z wieprzowiną, a nawet ciast. Pomoże w przypadku wzdęć i uczucia przejedzenia. Koper włoski to bardzo dobre rozwiązanie na objawy związane z niestrawnością. Działa rozkurczowo i wiatropędnie. Jeśli się przejecie, to najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie przygotowanie naparu z kopru włoskiego.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *