Zioła, które wspomagają skuteczną detoksykacje organizmu

Przydatne przy odchudzaniu

Skoro już rozpoczęliśmy ten proces (akurat przyda się na wiosnę), to postanowiłem go kontynuować. Dzisiaj chciałbym się skupić się na pomocnych ziołach usprawniających skuteczną detoksykację.

Fiołek trójbarwny

Roślina ta wymieniana jest również w kontekście walki z trądzikiem. Taka bonusowa porada:). W jaki sposób fiołek trójbarwny wspomaga skuteczną detoksykację organizmu? Wykazuje on działanie moczopędne. Usprawnia więc usuwanie z organizmu szkodliwych substancji. Przy okazji dodam, że fiołek trójbarwny reguluje również proces przemiany materii. To oczywiście funkcja przydatna w procesie odchudzania.

Mniszek lekarski

To roślina o ogromnych właściwościach. Mniszek lekarski między innymi wspomaga naszą odporność. Kolejna umiejętność jest związana z regulowaniem poziomu cukru we krwi. Wspomaga gospodarkę węglowodanową. Mniszek lekarski stosuje się w przypadku niektórych problemów skórnych, takich jak chociażby brodawki. Dlaczego zalicza się go do ziół wspomagających skuteczną detoksykację organizmu? Mniszek podobnie jak fiołek trójbarwny ma działanie moczopędne.

Skrzyp polny

Znany z zupełnie innych właściwości. Skrzyp jest przecież bardzo chętnie wykorzystywany w ratowaniu włosów przed nadmiernym wypadaniem. Roślina ta pozwala również zadbać o stan skóry. Co tak przy okazji często jest problemem przy nadmiarze toksyn. To właśnie na skórze będzie to najbardziej widoczne. Staje się ona wyraźnie poszarzała. Można powiedzieć „bez blasku”. Skrzyp więc pomaga w skutecznej detoksykacji organizmu na dwa sposoby.

Zielony jęczmień na skuteczną detoksykację

Zielony jęczmień na detoksykację

To niezwykle popularny składnik preparatów na odchudzanie. I faktycznie wykazuje sporo pomocnych właściwości przy zrzucaniu kilogramów. Nie wszyscy jednak wiedzą, że zielony jęczmień zapewnia skuteczną detoksykację organizmu. Zresztą roślina ta ma dużo więcej ciekawych właściwości. Pomaga chociażby poprawić wygląd skóry. Jeśli chcecie wykorzystać umiejętności zielonego jęczmienia, to warto zainteresować się chociażbym tym opisanym przeze mnie rozwiązaniem.

Kocanka piaskowa

Zdecydowanie najmniej znane rozwiązanie na detoksykację organizmu. Z tych przeze mnie tutaj opisanych:). Kwiaty tej rośliny wykazują działanie moczopędne. W ten sposób wspierają one działanie wątroba. A ta ostatnia w procesie usuwanie toksyn z organizmu jest niezbędna. W momencie, gdy z jakiegoś powodu wątroba nie działa prawidłowo (chociażby wtedy kiedy ją nadmiernie obciążamy tłustym jedzeniem i alkoholem), usuwanie toksyn może być utrudnione.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.