banany na diecie

Te błędy najczęściej popełniamy przy odchudzaniu

Przydatne przy odchudzaniu

Nie dość, że potrafią skutecznie utrudnić zrzucanie kilogramów, to dodatkowo mogą być zagrożeniem dla zdrowia. Oczywiście nie wszystkie. Jeśli zatrzymała się Wam waga i nie chudniecie, to być może popełniacie któryś z poniższych błędów.

Liczenie kalorii

Oczywiście należy brać je pod uwagę. Większość sposobów na odchudzanie opiera się przyjmowaniu mniejszej liczby kalorii niż nasze dzienne zapotrzebowanie na energię. Po pierwsze jednak nie można ich liczyć w sposób graniczący z obłędem:). Bo skończy się tak, że nic nie będziemy jedli. Po drugie często popełniamy błąd przy szacowaniu wspomnianego zapotrzebowania na energię.

Samotne odchudzanie

O tym pisałem ostatnio. To prosty trick, który zwiększa szanse na zrzucenie zbędnych kilogramów. Błędem jest samotne odchudzanie bez wsparcia najbliższych. Zwykle walka z kilogramami oznacza zmiany żywieniowe całej rodziny. Ta nierzadko się buntuje. I nam będzie trudniej wtedy utrzymać rygor żywieniowy. Efekt bardzo szybko zobaczymy na wadze.

Brak planu odchudzania

Nie róbmy tego na zasadzie „dobra, to jutro zaczynam”. W ten sposób wiele nie osiągniemy. Zwykle tego typu odchudzanie skończy się po kilku dniach. Do samego procesu musimy podejść planowo. Możemy zdecydować się na wizytę u dietetyka. Na pewno warto wcześniej prześledzić informacje jakie są dostępne w sieci. Chociaż akurat tutaj – wiadomo – trzeba podejść do nich ostrożnie.

Radykalne odchudzanie

Tak wiem, że wciąż się o tym powtarza, ale miało być przecież o najczęściej występujących błędach. To bez wątpienia jeden z nich. Można by o tym napisać długi tekst. Radykalne odchudzanie to między innymi długotrwałe głodówki. Te parodniowe raczej nie powinny być niebezpieczne. Radykalne odchudzanie to również wybór diet monotematycznych. Moda na nie trwa już dobre kilkadziesiąt lat. Faktem jest, że w przypadku niektórych tracimy kilogramy, ale ogromnym, zdrowotnym kosztem.

Jesz to czego nie lubisz

Na to też warto zwrócić uwagę. W czasie odchudzania rezygnujemy zwykle z tego co uwielbiamy. Faktem jest, że niestety musimy. Nie oznacza to jednak, że mamy się odchudzać jadłospisem w którym znajdują się produkty nielubiane przez nas. Takie jedzenie to katorga i bardzo szybko zrezygnujemy z diety. W takim wypadku zwykle zmniejsza się kaloryczność naszych potraw w mniejszym stopniu. Jemy przy tym prawie wszystko co lubimy. Proces odchudzania potrwa trochę dłużej.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.