Aloes – poznaj jego właściwości

Niektóre z nich mogą być pomocne w czasie odchudzania:). I chociażby dlatego warto poznać właściwości aloesu. A roślina ta ma ich całkiem sporo.

Aloes a skóra

To bez wątpienia jedna z częściej wymienianych umiejętności tej rośliny. Aloes pomoże nam kiedy mamy problem z suchą skórą. Po drugie jest też przydatny w sytuacji, gdy nie chcą się goić rany. To może być efektem niedoboru witaminy A. Która to zresztą jest też przydatna w czasie odchudzania. Aloes ma właściwości, które przydadzą się, jeśli zmagacie się z trądzikiem.

Wspomaga odporność

To właściwość aloesu, która przyda się zwłaszcza teraz – zimą. I żeby była jasność. To nie jest cudowny lek na infekcje górnych dróg oddechowych:). Aloes nie wyleczy nas z grypy czy przeziębienia. Pozwoli natomiast nam uniknąć tych chorób. To efekt obecności między innymi witaminy C. Zresztą roślina ta jest w ogóle bogata w różne składniki. To chociażby minerały takie jak magnez, wapń, fosfor i miedź.

Właściwości aloesu a odchudzanie

Czas na to co nas najbardziej interesuje:). Zwykle kiedy mówi się/pisze o tej roślinie w kontekście zrzucania kilogramów, to pojawia się działanie przeczyszczające. Bo tak faktycznie działa aloes. I w zasadzie można to wykorzystać do odchudzanie. Aczkolwiek będzie to miało negatywne konsekwencje. Jeśli będziemy z nich korzystać za często. Aloes ma właściwości, które wspomagają układ pokarmowy. Przyspieszają przemianę materii. Wspomniany skutek uboczny nie pozwala z tego korzystać za często. Na szczęście są inne sposoby na przyspieszenie metabolizmu.

Wpływ na włosy

To kolejna bardzo ciekawa właściwość aloesu. Po pierwsze doskonale nawilża ona skórę głowy. To działanie, które będzie przydatne zimą. Obecna pogoda ma negatywny wpływ na stan fryzury. Dodatkowo dobijamy ją poprzez przegrzewanie mieszkań. I w takiej sytuacji łatwo o przesuszenie skóry głowy. Efektem będzie między innymi nadmierne wypadanie włosów. Aloes nie tylko nawilża skórę głowy, ale również wspomaga jej regenerację. Jeśli pojawiły się jakieś podrażnienia (co przy jej przesuszeniu jest normą), to roślina ta również sobie z tym poradzi. Pomoże też pozbyć się łupieżu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *