Zioła oraz rośliny na odchudzanie – top 10 skutecznych

Zmiana jadłospisu i ruszenie się sprzed telewizora to jedno, ale warto też zwrócić uwagę na naturalne rozwiązania, które ułatwią pozbycie się nadmiernych kilogramów po świąteczno-sylwestrowych szaleństwach.

Łopian

Wizytę w sklepie zielarskim rozpoczniemy od zakupu korzenia łopianu. To roślina, którą zwykle wymienia się w kontekście ratowania włosów. Ma jednak właściwości przydatne i przy odchudzaniu. To naturalne wspomaganie przemiany materii (chociaż nie ma jakiś spektakularnych mocy). Łopian jest stosowany również jako rozwiązanie w przypadku problemów żołądkowych.

mieta

Mięta

Najlepiej jak wiadomo przydaje się w sytuacji, gdy zjecie za dużo. Mięta głównie łagodzi dolegliwości żołądkowe. Roślina ta ma właściwości rozkurczowe. W jaki sposób pomoże przy odchudzaniu? Picie naparu z mięty zmniejsza apetyt. Dzięki niej maleje szansa na podjadanie między posiłkami. Mięta usprawnia perystaltykę jelit.

Mniszek lekarski

To roślina o wielu właściwościach. Takich, które Ci się przydadzą. W mniszku lekarskim występuje sporo silnych przeciwutleniaczy, a także witaminy z grupy B. Roślina ta jest dobrym pomysłem przed samym procesem odchudzania. W sytuacji gdy zaczynasz go od detoksykacji. Mniszek działa przeczyszczająco. Wspomaga pracę wątroby. Ma też działanie moczopędne. Przydatne przy detoksykacji organizmu.

POZNAJ NAJLEPSZY, NATURALNY SPOSÓB NA ODCHUDZANIE!

Kruszyna pospolita

To roślina, którą spotkać możesz na terenie całej Polski. Nazwa zobowiązuje;). Nie jest ona jednak za to zbyt znana, jeśli chodzi o jej wykorzystanie w medycynie naturalnej. Od raz zaznaczę, że unikać powinny jej kobiety w ciąży i osoby cierpiące z powodu stanów zapalnych jamy brzusznej. Napar z kruszyny pospolitej między innymi wspomaga perystaltykę jelit. W ten sposób wspomaga przemianę materii.

Krwawnik pospolity

Ten to dopiero ma właściwości:). Krwawnik pospolity to roślina o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Ma też właściwości wiatropędne i żółciotwórcze. I to one nas tutaj najbardziej interesują. Roślina ta wspomaga procesy trawienne. Może więc być stosowana przy odchudzaniu. Możliwa reakcja alergiczna, należy więc stosować z rozwagą.

Zioła na odchudzanie

Fiołek trójbarwny

To nic innego jak bratek. Roślina pospolita w Polsce. Jak dobrze poszukacie to znajdziecie ją w całej Europie i Azji. Fiołka stosuje się przy leczeniu problemów z drogami płciowymi. To też naturalny sposób na trądzik. Nas tutaj interesuje dwie właściwości tej rośliny. Po pierwsze wspomaga ona detoksykację organizmu. Po drugie ma pozytywny wpływ na przemianę materii. Co ważne nie wszyscy powinni stosować fiołka trójbarwnego. Zakrzepica pourazowa i zaawansowana miażdżyca to przeciwwskazania.

Zielona herbata

Prywatnie jestem zwolennikiem kawy w takim kolorze, ale dzisiaj to właśnie na niej chciałbym się skupić. Zielona herbata to sporo przeciwutleniaczy. To dzięki nim ma sporo ciekawych właściwości. Czy odchudza? Tutaj zdania są podzielone. W pewnym stopniu przyspiesza przemianę materii. Nie spodziewajcie się jednak cudownego spadku wagi. Zieloną herbatę tak czy tak warto pić.

African Mango

O ile w przypadku opisanym wyżej zdania jak wspomniałem są podzielone, to w tym już go nie ma. Wyciąg z pestek afrykańskiego mango (Irvingia Gabonensis) doskonale przyspiesza przemianę materii. Po drugie spala tkankę tłuszczową. Wiele zależy od stężenia wspomnianego ekstraktu. Największy, a więc najlepiej działający jest obecnie w preparacie African Mango (warto o nim poczytać).

Morszczyn

To z kolei glon, który od pewnego czasu poleca się jako sposób na odchudzanie. Warto zaznaczyć, że dużo mniej skuteczny, niż opisane wyżej African Mango. Morszczyn najlepiej dodawać do koktajli. Ma on łagodne działanie przeczyszczające. Glon ten to też sporo potrzebnego organizmowi jodu. Morszczyn wspomaga usuwanie z organizmu jodu.

Jastrzębiec kosmaczek

Jego ludowa nazwa to niedośpiałek. Występuje na terenie Europy i części Azji. Roślina ta zawiera w sobie kumaryny, garbniki i flawonoidy. To dzięki nim ma właściwości lecznicze. Nas najbardziej interesuje działanie moczopędne. To dzięki nim jastrzębiec dołączył do roślin pomocnych przy detoksykacji organizmu. Dodam też, że stosuje się go do leczenia nieżytu żołądka i biegunki.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

pawel

Tematyką zdrowego odżywiania i odchudzania zajmuję się od lat. Sam kiedyś byłem małym (ponoć pociesznym) grubaskiem ale przyszedł czas na zmiany:). Mi się udało, Tobie też może:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *