Tłuszcze w diecie odchudzającej – o tych produktach pamiętaj

0
254
views

Niektórych z nich w czasie zrzucania nadmiernych kilogramów należy bezwzględnie unikać. Z tłuszczu nie możesz jednak całkowicie zrezygnować. Po prostu trzeba wiedzieć jakie produkty, które go zawierają, są na diecie bezpieczne.

Ryby

Od nich rozpoczniemy wyliczankę. Na początek jednak zdanie wyjaśnienia. W przypadku każdego z wymienionych produktów kluczem jest ich ilość w diecie. Są to produkty tłuste, ale jedzone z umiarem, będą Ci pomagać, a nie szkodzić.

Morskie ryby zawierają kwasy tłuszczowej Omega 3 i 6. Jeśli interesujesz się tematem zdrowego odżywiania, to na pewno są Ci znane. Nie zagłębiając się zbytnio w temat, napiszę jedynie, że mają one bardzo pozytywny wpływ na pracę mózgu. Z perspektywy odchudzania warto wiedzieć, że kwasom tłuszczowym Omega przypisuje się zmniejszanie łaknienia. Zdania na temat jedzenia ryb są podzielone, żeby nie napisać skrajnie różne. Na pewno będąc na diecie możesz od czasu do czasu „wrzucić na ruszt” śledzia, łososia i makrelę. Nic złego Ci nie stanie i nie zaburzy to procesu odchudzania.

   SPRAWDŹ KONIECZNIE SKUTECZNY SPOSÓB NA NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ!

Awokado

To owoc, który bardzo często jest wymieniany jako wróg odchudzania i… „przyjaciel” tego procesu. I to nierzadko w jednym, krótkim tekście:). Generalnie to owoc tłusty, kaloryczny, ale zawiera składnik pomocny w czasie odchudzania. Ciekawostką może być to, że jedząc ten owoc regularnie (ale oczywiście bez przesady) zmniejszamy ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Awokado też zawiera wspomniane kwasy tłuszczowe Omega 3.

Oliwa z oliwek

Ten produkt był „do przewidzenia”. Większość diet odchudzających dopuszcza oliwę z oliwek. Ba, powiem więcej. Traktuje się ją jako jedyne, dopuszczalne źródło tłuszczu nie tylko w czasie zrzucania nadmiaru kilogramów, ale też jeśli nasz jadłospis ma być zdrowy. Oliwa z oliwek zawiera wspominane już kilkukrotnie kwasy tłuszczowe Omega 3. To jednak nie wszystko co w sobie posiada. Ma też inne składniki dzięki którym wspomaga ona proces odchudzania. Mam tutaj na myśli chociażby witaminę C. Składnik ten jest bardzo pomocny, jeśli chcesz się pozbyć tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i ud.

Warto zaznaczyć, że witamina C bierze udział w przemianie tyrozyny. To aminokwas mający spore znaczenie dla organizmu. Jest on powiązany z jednym z hormonów tarczycy. Generalnie ma wpływ na nasze samopoczucie, sprawność umysłową i spalanie tkanki tłuszczowej. Ciekawe zestawienie prawda?;)

To oczywiście nie wszystkie tłuste produkty, które warto uwzględnić w swojej diecie odchudzającej. Postanowiłem jednak, że np. orzechom, które też tutaj powinny się znaleźć, poświęcę odrębny tekst.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.