4 rzeczy, które spowalniają Twój metabolizm

0
330
views

O niektórych z nich nie mamy pojęcia. Często z pozoru niewinna sprawa może mieć negatywny wpływ na metabolizm. Warto mieć tego świadomość. I je poznać:).

Ile pijesz wody?

Koniecznie, jeśli się odchudzasz, musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie bez powodu przy opisie większości diet znajdziesz informację o tym, że należy pić sporo wody. Różna jest jej objętość, ale średnio to około 1,5 litra. Woda między innymi ma potrafi oszukać głód, który na diecie towarzyszy przecież… ciągle:). Jeśli będziesz pić jej za mało, możesz mieć również problem z metabolizmem. Pamiętaj o tym.

PRZYSPIESZ SWÓJ METABOLIZM TERAZ!

Nieregularność posiłków

Myślę, że bez wątpienia można to umieścić w czołówce listy „Najwięksi wrogowie odchudzania”. Najczęściej przyczynia się do tego sposób w jaki na co dzień funkcjonujemy. Praca i nasza aktywność prywatna skutecznie utrudnia regularne jedzenie. Nie powinno to być jednak wymówką na diecie. Nieregularne posiłki powodują problem z metabolizmem. Organizm zaczyna działać niejako dostosowując do takiej sytuacji. Nikt Ci oczywiście nie będzie jadł posiłków codziennie o tej samej porze co do minuty. Warto jednak pilnować godzin.

Stres

To kolejna przyczyna, która spowalnia metabolizm. Zresztą to niejedyny problem, który się z nim wiąże. Stres bardzo często „rozwala” codzienne menu. Możliwości są zwykle dwie. Jedna – przestajesz jeść. Niby chudniesz, ale zdecydowanie za dużym kosztem. Druga możliwość, to zaczynasz się objadać, lub jeść bardzo nieregularnie. W obu przypadkach metabolizm ma „problem”. Stres – o czym też warto pamiętać – bardzo źle wpływa na naszą chęć do życia, robienia czegoś. Można powiedzieć, ze odbiera zapał do odchudzania. Skutecznie osłabia też motywację.

lozko-sen

Problem ze snem

Dokładniej rzecz biorąc to jego brak. Tak nawiasem nie wiem czy wiecie, ale istnieje koncepcja odchudzania przez spanie. Jeśli temat Cie interesuje, to zapraszam do poczytania:). Wróćmy do tematu. Zdarzyło Ci się nie spać powiedzmy dwie doby? Twój organizm znosi to źle. To znaczy wiele w tej materii do powiedzenia ma to ile masz lat. Nie na tym jednak się skupimy. Brak snu źle wpływa na metabolizm. Spowalnia. To jak bardzo zależy od tego jak mało śpisz. Wskazuje się również, że w czasie, gdy jesteśmy niewyspani, organizm zaczyna wydzielać zbyt duże ilości pewnych hormonów. Te niestety mają negatywny wpływ na proces odchudzania. To zaburzenie gospodarki hormonalnej dotyczy między innymi leptyny. Związek ten ma wpływ na uczucie głodu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.