suszone zioła

Zioła wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej cz. 1

Przydatne przy odchudzaniu

Można je stosować samodzielnie lub (niektóre) w kooperacji z innymi roślinami. Mogą być doskonałym uzupełnieniem diety, a dzięki nim efekty zobaczymy dużo szybciej i będą one bardziej spektakularne:).

Imbir

Przyprawa o wielu twarzach. Polecana jest między innymi jako naturalny sposób na przeziębienia. Imbir łagodzi również bóle menstruacyjne. Pomaga w przypadku mdłości. A i znany jest z tego, że można nim łagodzić migreny. Imbir – co dla nas najważniejsze – wspomaga metabolizm. Pobudza wydzielanie soków żołądkowych. W ten sposób może przyczynić się do spalania tkanki tłuszczowej. Zwykle polecany pod postacią napoju z dodatkiem cytryny.

Chleb świętojański

To zwyczajowa nazwa, bo w encyklopediach znajdziecie tę roślinę pod pojęceiem Szarańczyn strąkowy. To zioło o bardzo ciekawych właściwościach. Jest na przykład stosowane jako zamiennik kakao. Chleb świętojański zawiera sporo witamin. Między innymi tych oznaczonych literami A, E i D. Są też w nim minerały (na przykład potas i magnez). Chleb świętojański polecany jest jako sposób na grypę. Walczy się nim z osteoporozą. Co nas w nim najbardziej interesuje? Otóż roślina ta zmniejsza apetyt. Nie spala bezpośredni tkanki, ale pozwala „okiełznać” głód.

Pokrzywa indyjska

Roślinę tę umieszczam, bo pojawiła się ona w zeszłym roku i zrobiło się wokół niej trochę szumu. Nie do końca zasłużonego. Z jednej strony spotkacie się z opiniami, że wspomaga spalanie tłuszczu. Z drugiej jednak są badania, które negują to działanie. Natomiast dużo mówi się o tym, że może pomagać unikać efektu jojo. Substancja, która się w niej znajduje – forskolin – jest badana za to pod kątem walki z nowotworami. Ma ona też działanie przeciwzapalne.

Zielony jęczmień

To w obecnej chwili zdecydowany lider, jeśli chodzi o wspomaganie spalania tkanki tłuszczowej. Już o nim pisałem, więc możecie przeczytać tekst w którym dokładniej przyglądam się tej roślinie. Tutaj skupimy się na tym, że zielony jęczmień, zawiera w sobie sporo witamin, a także błonnika. Jest polecany nie tylko na odchudzanie, ale również jako element wspierający detoksykację organizmu. I chociażby z tego powodu warto mu się przyjrzeć:).

SPRAWDŹ NAJLEPSZY PREPARAT Z ZIELONYM JĘCZMIENIEM!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.