Zioła wspomagające detoksykację

Zioła wspomagające detoksykację

Przydatne przy odchudzaniu

Parę dni temu rozpoczęliśmy proces pozbywania się z organizmu szkodliwych substancji, które nagromadziły się w nim nie tylko z powodu urlopowych szaleństw. Dzisiaj chciałbym skupić się na roślinach, które mogą go skutecznie wesprzeć detoksykację. A nierzadko bardzo go przyspieszyć.

Morszczyn pęcherzykowaty

Jest to roślina, która przede wszystkim znana jest ze swoich właściwości wspomagających pracę tarczycy. Poleca się ją jako sposób wspomagających odchudzanie. Nas w tym momencie najbardziej interesuje, że roślina ta ma wpływ na pracę jelit. A to z kolei przełożenie na skuteczniejszą detoksykację organizmu. Przy okazji warto dodać, że morszczyn pęcherzykowaty zawiera sporo cennych składników (nie tylko witamin i pierwiastków).

Czystek

To bez wątpienia jedno z bardziej popularnych ziół wspomagających detoksykację. Zresztą czystek ma dużo więcej do powiedzenia w naszym organizmie. Po pierwsze bardzo skutecznie podnosi on odporność. Co przydatne jest nie tylko w okresie jesienno – zimowym. Również teraz jesteśmy narażenie na działanie wirusów i bakterii. Czystek stosowany regularnie wpływa też na nasz wygląd. Dodaje też energii i poprawia sampoczucie. A, żeby było mało może być pomocny przy odchudzaniu. Jednym z najchętniej wybieranych preparatów z tą rośliną jest Cistus Plus (koniecznie zapoznajcie się z nim w tym miejscu). Jego producent przygotował dla moich czytelniczek i czytelników ofertę specjalną! Nie będzie ona trwała wieczne, więc trzeba szybko korzystać:).

OFERTA SPECJALNA DLA CZYTELNICZEK I CZYTELNIKÓW BLOGA – CISTUS PLUS 20% TANIEJ!

Pokrzywa

Roślina znana przede wszystkim ze swoich właściwości wspomagających ratowanie wypadających włosów. To dzięki obecności krzemionki. Pokrzywę można też wykorzystać też w procesie detoksykacji organizmu. A szerzej mówiąc w pewnym kontrolowaniu usuwaniu szkodliwych substancji. Pokrzywa ma działanie moczopędne i właśnie tę właściwość wykorzystujemy.

Mniszek lekarski

Ona podobnie jak pokrzywa ma działanie moczopędne. Nie tylko jednak w ten sposób wspomaga detoksykację organizmu. Mniszek lekarski ma bowiem ogromny wpływ a pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Roślina ta wykazuje również działanie przeciwbakteryjne. Zawiera w sobie wiele cennych substancji. To między innymi garbniki, flawonoidy i związki o działaniu przeciwzapalnym. Mniszek lekarski obniża poziom cukru w organizmie.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.