Zioła wspomagające detoksykację organizmu

Zioła skutecznie wspomagające detoksykację organizmu

Preparaty wspomagające odchudzanie, Przydatne przy odchudzaniu

Nowy rok zaczęliśmy od pozbycia się szkodliwych substancji, mających negatywny wpływ na nasze codzienne życie. Aby ten proces ułatwić, warto poznać zioła wspomagające detoksykację organizmu.

Pokrzywa

Zacznę od rośliny o naprawdę wielu właściwościach. Pokrzywę zwykle wymienia się w kontekście ratowania włosów przed nadmiernym wypadaniem. Jest ona również pomocna w przypadku, gdy zmagacie się z trądzikiem. Nas interesuje to, że wspiera ona pracę nerek. Ma właściwości moczopędne. Właśnie dzięki nim znalazła się w grupie ziół skutecznie wspomagających detoksykację organizmu.

Wiązówka błotna

To roślina, którą znajdziemy na dalekiej Syberii, ale jest również pospolita w naszym kraju. Przez lata była ona wykorzystywana jako naturalny sposób na biegunkę. Co ciekawe była ona również stosowana jak lek na gorączkę. Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Wiązówka błotna jest również polecana jako zioło wspomagające detoksykację organizmu.

Jeżówka purpurowa

To roślina, która jest pomocna w przypadku, gdy dopadnie nas przeziębienie. Przyda się też, jeśli chcemy uniknąć takiej infekcji. Wspiera naszą odporność. Jeżówka jest bardzo mocna na różne problemy atakujące skórę. W tym kontekście najczęściej wymienia się trądzik, a także atopowe zapalenie skóry. Przypisuje się również właściwości przeciwzmarszczkowe. To dzięki obecności przeciwutleniaczy. No i oczywiście zalicza się ją do ziół wspomagających detoksykację organizmu.

Bakopa drobnolistna

To bez wątpienia najmniej znana roślina w tym zestawieniu. No chyba, że „lubicie” się z medycyną naturalną Indii. To właśnie w tym kraju jest ona chętnie wykorzystywana. W Polsce można ją kupić pod nazwą Brahmi. Jakie ma działanie? Po pierwsze wspomaga pamięć i koncentrację. Przyda się więc w czasie egzaminów:). Co ciekawe ma ona również pomagać w przypadku stanów depresyjnych. Brahmi wykazuje działanie przeciwbólowe i rozkurczowe. W pewnym stopniu pomaga też oczyścić organizm z toksyn.

Spirulina – Skuteczna detoksykacja organizmu

To jedna z najbogatszych w składniki mineralne i witaminy alga. Dzięki nim ma sporo ciekawych właściwości. Dba między innymi o utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dodatkowo -przyda się na diecie – zmniejsza ochotę na podjadanie:). Przede wszystkim jednak pomaga usuwać z organizmu metale ciężkie. I to jej najważniejsza właściwość. Jest to jedno z najbardziej skutecznych ziół wspomagających detoksykację organizmu.

Spirulinę znajdziecie w wielu preparatach. Tych odchudzających i na detox. Jednym z lepszym z jakim się spotkałem jest Spirulin Plus. Znajdziecie w nim aż 7 składników, dających szerokie spektrum działania. Zresztą przekonajcie się sami, czytając ten mój tekst. Odwiedźcie też stronę producenta, bo przygotował on dla Was małą niespodziankę:)).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.