Zioła na odchudzanie – przegląd (cz. 3)

0
193
views

Przed Wami – chyba;) – ostatnia część listy roślin, które mogą się przydać na diecie. Jeśli jeszcze nie czytaliście to: pierwsza część „Ziół na odchudzanie”, a druga jest tutaj.

Lubczyk lekarski

On przede wszystkim kojarzy się libido. Jest – ponoć silnym – afrodyzjakiem. Kiedyś był w ten sposób wykorzystywany dużo częściej. Oprócz tego lubczyk może pobudzić menstruację. Uważajcie jednak na niego (oczywiście mowa tutaj o naprawdę sporych ilościach dodanych do potraw), jeśli macie problemy z nerkami. A jak roślina ta pomaga przy odchudzaniu? Przede wszystkim pobudza wydzielanie soku żołądkowego. Ma też pozytywny wpływ na jelita. Lubczyk wspomaga w pewnym stopniu usuwanie toksyn z organizmu, co jak pisałem w ostatnim tekście, ma też między innymi wpływ na odchudzanie.

Mniszek pospolity

Ma w sobie wiele pomocnych substancji. I właśnie z tego powodu warto mieć mniszka pod ręką. Roślina ta wspomaga między innymi pracę wątroby i nerek. W tym drugim przypadku znowu pojawia się temat sprawniejszego usuwania toksyn. I też do oczyszczania organizmu mniszka się poleca. Może to być początkiem procesu zrzucania kilogramów. Mniszek lekarski (zwany pospolitym) jest też pomocny w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych. A to co jest obecnie za oknem, mocno nas na naraża. Mniszek przyda się do walki z kaszlem i bólem gardła. Jedna tylko uwaga. Przy lekach przeciwzakrzepowych lepiej tej rośliny unikać. Może ona zaburzać działanie tych pierwszych.

Poziomki

Liście tej rośliny dokładniej mówiąc. Po pierwsze mają one działanie moczopędne. Po drugie w pewnym stopniu wspomagają metabolizm. Natomiast nie są po tym względem rekordzistą. Ale warto wiedzieć, że mają takie działanie. Wychodząc już nieco z tematyki odchudzania, warto jeszcze zaznaczyć, że liście poziomki mogą być pomocne w przypadku problemów skórnych. Mam tutaj na myśli przede wszystkim trudno gojące się rany. Bardzo przyspieszą proces regeneracji naskórka. Liście poziomki wykazują również działanie przeciwzapalne. A na koniec jeszcze o samych owocach. Mogą być one przydatne, gdy dopadnie nas gorączka.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.