Zioła, które pomagają się odchudzić

0
256
views

Chciałbym się dzisiaj skupić na roślinach, które mogą pomóc Ci zrzucić parę kilogramów. Na ziołach, którym często przypisuje się wiele właściwości, ale niekoniecznie tych związanych z odchudzaniem.

Skrzyp polny

Od takiej rośliny właśnie zaczniemy. Przede wszystkim kojarzy się ona z ratowaniem włosów przed nadmiernym wypadaniem. Dzięki bardzo dużej zawartości krzemionki faktycznie potrafi to robić. Ale skrzyp pomoże również przy odchudzaniu. Dzięki swoim właściwościom moczopędnym przyda Ci się w tym procesie. To działanie powoduje szybsze usuwanie toksyn z organizm. Takie oczyszczanie jest pomocne na początku odchudzania. Bardzo często detoksykacja polecana jest jako wstęp do procesu zrzucania kilogramów. To jednak nie wszystko. Krzemionce, która w niej jest, oprócz tego że ratuje włosy, przypisuje się pozytywny wpływ na przemianę materii.

Mniszek lekarski

Ma on wiele właściwości. Mniszek lekarski jest między innymi badany pod kątem ratowania ludzi z nowotworami. Mam tutaj na myśli przede wszystkim raka prostaty. Na pewno natomiast stosuje się mniszka lekarskiego jako rozwiązanie w przypadku kamicy żółciowej i przy problemach z wątrobą. Napar z mniszka lekarskiego wzmaga też wydzielanie soków trawiennych. I to właśnie pomoże przy odchudzaniu. Uważaj jednak. Jeśli masz problemy z drogami żółciowymi, to nie jest to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli masz dolegliwości żołądkowe, to również uważaj z mniszkiem lekarskim.

Fiołek trójbarwny

To z kolei roślina, która jest polecanym rozwiązaniem na trądzik. Fiołek trójbarwny nazywany też bratkiem polnym występuje w Azji i Europie. To roślina, która kwitnie od czerwca do września. Rośnie głównie na polach i łąkach. Fiołek trójbarwny ma podobnie jak skrzyp działanie moczopędne. Pomaga więc pozbyć się z organizmu toksyn, a dzięki temu ułatwia odchudzania. Roślina ta wspomaga też przemianę materii. Z fiołka trójbarwnego najlepiej przygotować napar do picia.

lubczyk

Lubczyk

Przede wszystkim znany ze swoich właściwości wspomagających życie erotyczne. Lubczyk jest afrodyzjakiem. Oprócz tego może być on pomocny w czasie odchudzania. Roślina ta przede wszystkim wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Pozytywnie działa na pracę układu pokarmowego. Tak przy okazji dodam, że jeśli masz problemy z niestrawnością to lubczyk będzie doskonałym rozwiązaniem. Pomaga przy wzdęciach i bólu brzucha. Lubczyk to też rozwiązanie przy niewydolności dróg moczowych.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.