Zaczynamy odchudzanie – o czym musisz pamiętać? (cz. 1)

0
290
views

Być może nie jest to pierwszy raz, kiedy podejmujesz decyzję o zrzuceniu paru kilogramów. Tylko, że nam zależy na tym, aby ten proces był skuteczny:). I dlatego zanim zaczniesz, musisz poznać parę istotnych kwestii.

Dobra pora na odchudzanie

Tutaj sprawa jest nie do końca oczywista. Nie chodzi tutaj nawet o wybór miesiąca (zwykle proponuje się okres letni jako najlepszy, bo z dostępem do szerokiej gamy świeżych produktów), ale raczej o świadomość. Dobra pora na odchudzanie to taka w której czujecie potrzebę, a jednocześnie macie sporą motywację. Bez tej ostatniej nawet „nie podchodźcie” do zrzucania kilogramów. Dobra pora w końcu to pora przemyślana. Nie podejmujcie decyzji pochopnie. Na przykład po niedzielnym sutym obiedzie. Chociaż akurat poniedziałek na rozpoczęcie odchudzania to nie jest taki zły pomysł;).

Przygotuj organizm

Często jest tak, że po prostu stwierdzamy „okej, od dzisiaj dieta” i nagle zmieniamy diametralnie jadłospis. To na organizmie prędzej czy później się odbije. A to w jaki sposób zależne jest od tego jak wyglądała nasza dieta do tej pory. Przykładowo jeśli była tłusta i kaloryczna to co najmniej zawroty głowy po wprowadzeniu głodowego z perspektywy organizmu jadłospisu, mamy jak w banku.

Co to znaczy przygotować organizm? Po pierwsze stopniowo obniżaj ilość przyjmowanych codziennie kalorii. Nie ma się co spieszyć. Spokojnie jeszcze zdążysz za nimi zatęsknić. Po drugie warto zdecydować się na kilkudniowy detoks. Myślę, że wystarczą dwa dni. Miej świadomość, że detoksykacja to też pewne obciążanie dla organizmu. A przecież zaraz po niej musisz on „iść” na dietę. Na takim detoksie skup się przede wszystkim na przyjmowaniu płynów. Ze szczególnym uwzględnieniem wody.

W trakcie detoksu pojawią się pewne skutki uboczne. Znikną, a też świadczą o tym, że cały proces przebiega zgodnie z planem. Do tych skutków zalicza się między innymi zmęczenie i osłabienie, bóle głowy i biegunka. Dlatego właśnie należy uważać i nie przechodzić zaraz po detoksie na radykalne odchudzanie. Organizm może tego nie wytrzymać i się poddać.

Myślałem, że wszystkie porady dla osób, które zaczynają odchudzanie „zmieszczę” w jednym tekście, ale już powstanie jeszcze jedna cześć. Spodziewajcie się jej niedługo.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.