Przyprawy, które będą pomocne przy odchudzaniu

Przydatne przy odchudzaniu

3 dni temu zaczęliśmy walkę z kilogramami, która ma dać efekty na zbliżającego się Sylwestra. Jesienią i nadchodzącą wielkimi krokami zimą, dużo bardziej przyjaznym okiem patrzymy na przyprawy (chociażby te rozgrzewające). Dlatego dzisiaj zestaw takich, które pomogą przy odchudzaniu.

Co znajdziecie w tekście:

Cynamon

To jedna z chętniej stosowanych przypraw w okresie jesienno – zimowym. Kojarzy się z ciepłem domowego ogniska i świętami. Chociaż nie wszystkim, ale nie o tym teraz. Dlaczego cynamon może być pomocny w czasie, gdy walczymy z nadmiernymi kilogramami? Przyprawa ta między innymi pobudza przemianę materii. I to jest jej najważniejsza właściwość. Chociaż oczywiście niejedyna. Cynamon chociażby reguluje poziom cukru w organizmie. Przyda się nam również, jeśli cierpimy z powodu biegunki.

Goździki

Kojarzące się z grzanym piwem i winem. A także oczywiście ze stosowaniem ich w kuchni:). Mają one też ciekawe umiejętności. Goździk to dobry – chociaż oczywiście tylko na jakiś czas – pomysł, jeśli boli nas ząb. Wystarczy go rozgryźć. Można też rozłupać. Następnie umieścić w okolicach źródła bólu. W jaki sposób goździki pomogą przy odchudzaniu? Mają pozytywny wpływ na przemianę materii. Oprócz tego goździki sprawdzą się jako naturalny sposób na niestrawność.

Tymianek

W tym wypadku mamy dużo więcej interesujących nas właściwości. Po pierwsze tymianek może być pomocny w przypadku detoksykacji organizmu. Tym procesem dobrze jest poprzedzić zrzucanie kilogramów. Tymianek polepsza pracę wątroby. Usuwając nadmiar wody z organizmu przyprawa ta wspiera w pewnym stopniu zrzucanie kilogramów. Przy okazji warto wiedzieć, że tymianek ma działanie dezynfekujące. Dlatego można go wykorzystać przy problemach dotykających jamę ustną.

Bazylia

Przyprawa najlepiej sprawdzająca się w daniach z pomidorami. Bazylia w pozytywny sposób wpływa na metabolizm. Podkręca go. Chociaż nie jest w tym najlepszym rozwiązaniem, tutaj liderem jest zielony jęczmień. Warto go sprawdzić. Najpierw możecie przeczytać mój tekst „Zielony jęczmień – najskuteczniejszy sposób na odchudzanie?”. Wracając do bazylii. Związki w niej zawarte pomagają między innymi neutralizować szkodliwe kwasy w przewodzie pokarmowym. To usprawnia jego pracę.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.