Przegląd naturalnych spalaczy tłuszczu cz. 1

1
214
views

Parę dni temu na moim fanpage’u uchyliłem rąbka tajemnicy, że pracuje nad zestawieniem produktów, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. O i to część pierwsza. Nie przedłużam i zapraszam do czytania.

Pieprz cayenne

Moje zestawienie postanowiłem rozpocząć od jednego z bardziej popularnych naturalnych spalaczy tkanki tłuszczowej. Wystarczy trochę rozejrzeć się po internecie (i nie tylko oczywiście) by przekonać, że pieprz cayenne jest w różnego rodzaju zestawieniach częstym gościem. To rodzaj ostrej przyprawy, która pozyskiwana jest z odmiany papryki rocznej. Jej nazwa pochodzi od stolicy Gujany Francuskiej (terytorium leżące w północno- wschodniej części Ameryki Południowej).

ostra-papryka

Pieprz cayenne to przede wszystkim kapsaicyna. To ona odpowiada za ostry smak tej przyprawy. To jej również przypisuje się przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej. Przyprawę tę możecie dodawać do wielu potraw Waszego odchudzającego jadłospisu, ale nie spodziewajcie się spektakularnych efektów. Musielibyście jej sypać naprawdę sporo. To z kolei nie spodoba się Waszemu żołądkowi. Jeśli macie wrzody, to w ogóle radzę trzymać się od tej przyprawy z daleka. W zasadzie jakiekolwiek problemy natury żołądkowej dyskwalifikują pieprz cayenne.

Kurkuma

To roślina mająca kilkadziesiąt gatunków. Nas interesuje ten określany jako ostryż długi. W stanie dzikim znajdziemy ją w Indiach. Obecnej w tej przyprawie kurkuminie przypisuje się wiele właściwości. W krajach Azji na ten przykład uważa się, że może chronić przed nowotworami. Kurkuma ma działać przeciwzapalnie i antybakteryjne.

kurkuma

Co ta przyprawa ma wspólnego z odchudzaniem? Przypisuje się jej umiejętność przyspieszania metabolizmu. Wykazuje niewielkie działanie termogenne (podobnie jak pieprz cayenne). Ma to znaczenie przy spalaniu tkanki tłuszczowej. Problem z kurkumą polega na tym, że jej zbyt duże ilości nie są wskazane. Jak w przypadku właściwie każdej przyprawy. Efekty, podobnie jak w przypadku pieprzu cayenne, nie będą bardzo „widowiskowe”.

Zielona kawa

Ten produkt zyskał ostatnio dużą popularność. Zielonej kawie (czyli nie poddanej procesowi palenia) przypisuje się wiele właściwości. Ma przyspieszać przemianę materii. Spotkacie się też z koncepcją że pomaga usunąć złogi tłuszczowe. Zielona kawa ma pozytywny wpływ na stan skóry, co przy odchudzaniu ma spore znaczenie.

Jeśli przeglądacie fora internetowe, to spotkaliście się z mnóstwem opinii na jej temat. Również negatywnymi. „Zielona kawa nie działa”, „preparat z nią to oszustwo” – to tylko dwa przykłady. Moje zdanie jest następujące. Po pierwsze bardzo ważne jest odpowiednie stężenie zielonej w takich produktach. Na przykład w 1 kapsułce Green Coffee 5k jest ekstrakt, który odpowiada 5000 mg opisywanego składnika. To jest odpowiednie stężenie.

3 OPAKOWANIA GREEN COFFEE 5K W CENIE DWÓCH!

Drugą sprawą jest to, że w jaki sposób wiele osób na wspomnianych forach internetowych „traktuje” zieloną kawę. Ma koniecznie sama odchudzić, a one w tym czasie nie muszą robić nic. Tak to nie działa;) Zielona kawa może wspomagać ten proces. I tak należy ją traktować.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.