Problemy zdrowotne utrudniające odchudzanie (cz. 2)

0
275
views

Nie tak dawno opisałem 3 choroby, które mogą spowodować, że pozbycie się kilogramów nie będzie łatwe. Polecam zapoznać się z tym tekstem, a ja już spieszę opisywać kolejne problemy zdrowotne mogące utrudnić odchudzanie.

Niedoczynność tarczycy

To jeden chyba z częściej wymienianych chorób, która nie pozwala nam zrzucić kilogramów. Zwykle, gdy mamy z tym problem słyszymy: zbadaj sobie tarczycę. Niedoczynność tego gruczołu powoduje sporą liczbę objawów. Symptom mogą mieć różne nasilenie. Może pojawić się między innymi ciągłe uczucie zimna. Do objawów zalicza się też zaburzenia pamięci, suchą skórą i przyrost masy ciała. W tym wypadku dochodzi do problemów z metabolizmem.

Zespół Cushinga

Charakteryzuje się on niestety tendencją do nadwagi, a nawet otyłości. Zespół Cushinga jest związany z nadmiernym wydzielaniem kortyzolu. Zresztą hormon ten bardzo często jest wiązany z niemożliwością zrzucania kilogramów. W jaki sposób objawia się Zespół Cushinga? To między innymi występowanie trądziku. Może dochodzić do zaburzeń miesiączkowania, a także problemów natury psychicznej. Mam tutaj na myśli depresję. W Zespole Cushinga dochodzi do osłabienia siły mięśniowej. Wspominane nagromadzenie tkanki tłuszczowej obejmuje przede wszystkim rejon karku, twarzy a także tułowia.

Cukrzyca typu 2

Czyli insulinoniezależna. To choroba metaboliczna, której cechą charakterystyczną jest wysoki poziom glukozy. To najczęściej występujący typ tej choroby. Mówi się nawet o 90% przypadków cukrzycy. Symptomy to między innymi nadmierne pragnienie, częste oddawanie moczu a także infekcje. Dotyczą one układu moczowego. Do tej choroby prowadzi niezdrowy tryb życia i otyłość. Potem może być dość trudno pozbyć się tych kilogramów. W tym wypadku przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że odchudzanie, czy raczej sposób w jaki ewentualnie będziemy tracili kilogramy, jest wskazywany przez lekarza lub dietetyka. Przy jego ustalaniu ważne jest między innymi to ile mamy lat, jak bardzo aktywnie jesteśmy. Jadłospis musi być odpowiednio zbilansowany i brać pod uwagę wszystkie istotny składniki odżywcze. Posiłki koniecznie powinny być regularne.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.