Problemy zdrowotne utrudniające odchudzanie (cz. 1)

0
230
views
Tabletki i termometr

Kiedy jest pod górkę, a kilogramy mimo zastosowania wielu metod nie spadają, warto udać się do lekarza. Może okazać się, że problem leży w organizmie. Poznajcie choroby utrudniające zrzucanie kilogramów.

Zespół jelita drażliwego

W tym wypadku pojawiają się bardzo duże problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. Spotkacie się ze skrótem IBS. Jest to choroba układu pokarmowego (ma charakter przewlekły). Charakteryzuje się ona bólami brzucha i nieregularnym wypróżnianiem. Nie znamy obecnie bezpośredniej przyczyny tej choroby. Istnieją natomiast pewne czynniki, które do niej prowadzą. Wśród nich wymienia się między innymi nadmierny rozrost flory bakteryjnej (która w „normalnych” okolicznościach jest nam niezwykle potrzebna) i zaburzenie funkcji motorycznych jelit. Objawy pojawiają się w sytuacjach stresowych. Do symptomów zalicza się biegunkę, zaparcia, nudności, wymioty i bóle głowy.

Choroba wrzodowa

W tym wypadku dochodzi do ubytków w błonie śluzowej. Najczęściej w żołądku lub w dwunastnicy. Do przyczyn tego problemu zdrowotnego zalicza się zakażenie Helicobacter pylori i przyjmowanie leków niesterydowych. Najbardziej charakterystycznym objawem tej choroby jest ból, który pojawia się w nadbrzuszu. Zależnie od tego z którymi wrzodami mamy do czynienia symptom ten uwidacznia się w inny sposób. Jeśli zaatakowały one żołądek, to zwykle ból pojawia się co najmniej godzinę po zjedzeniu pierwszego posiłku. Jeśli wystąpi na czczo (często w nocy) to znak, że choroba zajęła dwunastnicę. W tym pierwszym wypadku ból często znika po tym gdy coś zjemy. I to może być przyczyną problemów ze zrzuceniem kilogramów. Zajadamy chorobę ratując się przed nią.

Zespół wielotorbielowatych jajników

To najczęściej występujące zaburzenie hormonalne u kobiet. Szacuje się, że dotyczy nawet 15% pań w wieku rozrodczym. Jest związane z nadmiernym wydzielaniem męskich hormonów. W przypadku tej choroby pojawia się też wysoki poziom insuliny. Objawy? Jest ich naprawdę dużo. To między innymi nieregularne miesiączki, niepłodność, łysienie i trądzik. Nas najbardziej tutaj interesuje to, że symptomem tej choroby jest otyłość. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej ma miejsce w dolnej części tułowia. Co ciekawe, zrzucenie nadmiernych kilogramów ponoć w dużym stopniu ułatwia pokonanie choroby.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.