Probiotyki – co muszę o nich wiedzieć?

0
102
views
probiotyki

Mają one kilka właściwości, które są naprawdę przydatne. Jedna z nich szczególnie teraz. Pytanie brzmi czy probiotyki pomogą nam w walce z nadmierną ilością kilogramów. Wiosna – wbrew pozorom – już niedługo i dobrze byłoby się do niej przygotować:).

Czym są probiotyki?

To pierwsze pytanie na jakie musimy sobie odpowiedzieć. Są to bakterie występujące w naszym układzie pokarmowym. Mają one kilka funkcji, ale ich główne zadanie sprowadza się do jednego. Mają chronić nasz organizm przed wirusami, ale i złymi bakteriami. Tym wszystkim co może powodować choroby.

Probiotyki – wręcz obowiązkowo – powinno się przyjmować w sytuacji, gdy jesteśmy poddawani antybiotykoterapii. Ta ostatni bowiem niszczy zarówno wrogów naszego organizmu, jak i te dobre bakterie.

Jakie działanie mają probiotyki?

Przede wszystkim chronią i wspomagają naszą odporność. Dlatego jak wspomniałem sprawdzą się właśnie teraz zimą, gdy szaleją infekcje. Probiotyki często właśnie jak ochrona przed tymi ostatnim polecane są dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Bo zdrowie naszej pociechy jest najważniejsze:). Spotkacie się też z badaniami wskazującymi, że dbanie o probiotyki w czasie ciąży ma ochronić dziecko przed AZS (atopowe zapalenie skóry). Warto jednak podkreślić jedną rzecz. Jeśli zamierzacie wykorzystać probiotyki w przypadku dzieci, to koniecznie skonsultujcie to wcześniej z lekarzem.

Kolejna ich właściwość związane jest z jamą ustną. Probiotyki chronią ją ze szczególnym uwzględnieniem zębów.

Powoli zmierzamy do tego co nas tutaj najbardziej interesuje:) Probiotyki mają kolosalne znaczenie dla funkcjonowania układu pokarmowego. Jeśli zmagacie się z problemami typu: często zaparcia, wzdęcia, lub biegunka, to ich potrzebujecie. Probiotyki wydatnie przyczyniają się do zmniejszenia częstotliwości ich występowania.

Czy probiotyki pomagają się odchudzić?

Odpowiednio dobrane kultury bakterii – jak najbardziej. Z jednej strony są w stanie chronić organizm przed otyłością. Jeśli zadbamy o równowagę bakteryjną w jelitach, wspomagamy dzięki temu trawienie. To oznacza lepsze przyswajanie poszczególnych pierwiastków i witamin. I właśnie w taki sposób probiotyki mogą pomóc zrzucić parę kilo. Odrębną sprawą pozostaje wybór preparatu z nimi. Parę dni temu pisałem o innowacyjnym rozwiązaniu łączącym specjalnie wyselekcjonowane kultury bakterii z wiodącymi składnikami na odchudzaniu – Probiox Plus. W tym miejscu możecie przeczytać ten mój tekst. Polecam też odwiedzić stronę producenta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.