Poznaj właściwości zielonej kawy

0
277
views

Jej popularność nieco przygasła, ale wciąż bez problemu znajdziesz jej amatorów. Jeśli jeszcze nie spotkałaś jej na swojej drodze to czas najwyższy się z nią zapoznać.

Zielona kawa to…

Nic innego jak surowa:). Zresztą spotkasz się z taką nazwą. Ziarna kawy w tym wypadku nie zostały poddane obróbce, czyli procesowi palenia. To powoduje, że zawierają więcej składników, niż ta, którą zwykle pijemy. To między innymi kwas chlorogenowy, któremu przypisuje się pewne właściwości odchudzające. Ale o tym za chwilę.

Jak działa zielona kawa?

Wspomniany kwas jest niezwykle silnym przeciwutleniaczem. Im z kolei przypisuje się ciekawe właściwości. Przeciwutleniacze przede wszystkim mają radzić sobie z wolnymi rodnikami. Te mają bardzo negatywny PR. Obwinia się je za wiele problemów. Od szybszego starzenia się skóry po choroby nowotworowe.

I już mniej więcej wiesz jakie właściwości przypisuje się zielonej kawie. Czy zgodnie z prawdą? W tym wypadku zdania są już mocno podzielone. Skupię się jednak jedynie na ich wymienieniu. Zielona kawa ma mieć działanie antynowotworowe. Pewnie można ją stosować profilaktycznie.

Generalnie zielona kawa ma pomagać zapobiegać również innym chorobom. Kwas chlorogenowy pozytywnie wpływa na odporność organizmu. Łączy się go też z ochroną wątroby. Ma być jednym z elementów „układanki” wykazującym właściwości żółciopędne. Zielona kawa to również działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Zielona kawa a odchudzaniem

To właściwości antyoksydacyjne powodują spalanie tkanki tłuszczowj. To w zasadzie ten sam casus co z witaminą C. Jest przeciwutleniaczem i jest ważna przy zrzucaniu nadmiaru kilogramów. Wpływa na przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej. Dzięki niej można też zmniejszyć apetyt. Zielona kawa może też dodawać energii, co ważne w czasie zrzucania kilogramów.

Jest tylko jedno „ale”. Sama kawa ma za niskie stężenie składników wspomagających odchudzanie. Jeśli będziesz ją pić nie spodziewaj się spektakularnych efektów. Jeśli chcesz wykorzystać właściwości zielonej kawy, lepiej postawić na preparat, który zawiera ekstrakt z niej (tutaj możesz przeczytać jedne z badań dowodzących jej działaniu). Oczywiście taki o największym stężeniu. Tak jest w przypadku Green Coffee 5k. Warto się z nim zapoznać, bezpośrednio na stronie producenta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.