Owoce, które wspomagają odchudzanie

Przydatne przy odchudzaniu

Zwykle w kontekście letniego jadłospisu wymienia się warzywa. Dlatego dzisiaj postanowiłem się dla odmiany skupić na owocach. Tych, które wspomagają odchudzanie.

Co znajdziecie w tekście:

Opuncja Figowa

To w zasadzie roślina zaliczana do kaktusów. Opuncja figowa ma w sobie sporo witamin i pierwiastków. Z tej drugiej grupy warte wymienienia są potas, wapń i magnez. Owoc ten zawiera w sobie witaminy A, C i B6. Nie można nie wspomnieć o błonniku. Ten ostatni jest niezwykle ważny w kontekście walki z kilogramami. Sami możecie się o tym przekonać z tego mojego wpisu. Opuncja figowa ma sporo ciekawych umiejętności. Wykazuje między innymi działanie przeciwzapalne a także przeciwbólowe. W kontekście wspomagania odchudzania owoc ten przydatny jest dlatego, że w pewnym stopniu hamuje poczucie głodu.

Ananas

To chyba jeden z częściej wymienianych owoców, które wspomagają odchudzanie. Najważniejszym „elementem” usprawniającym ten proces jest obecny w ananasie enzym o nazwie bromelina. Wspomaga on między innymi proces trawienia. Co ciekawe składnik ten ma dużo więcej właściwości, które znalazły zastosowanie w medycynie. Wspomaga on między innymi leczenie problemów dotyczących żył, a także zapalenia zatok.

Brzoskwinie

To owoce o niskim indeksie glikemicznym (w tę grupę zresztą powinniście celować będąc na diecie). Do tego stanowią dobre źródło błonnika. Są też źródłem składników przydatnych w czasie walki z nadmiernymi kilogramami. Mam tutaj na myśli między innymi wspominaną już witaminę C (sprawdźcie dlaczego jest ona potrzebna). W brzoskwini obecna jest też niacyna, a także pozostałe witaminy z grupy B.

Jabłka

Nie polecam co prawda monodiety opartej o ten owoc, ale ma on właściwości, które wspomagają odchudzanie. Tutaj przede wszystkim trzeba wymienić sporą ilość błonnika. Pektyny, które są w jabłkach dają poczucie sytości. Owoce te mają niewiele kalorii. Z drugiej strony – sporo cukrów prostych. Te ostatnie na diecie są jak wiadomo niewskazane, ale też nie przesadzajmy. Jedno jabłko w ciągu dnia nie zaszkodzi pozbywaniu się nadmiaru tłuszczyku:). Owocom dodatkowo przypisuje się ciekawe właściwości. Wspomagają walkę z zaparciami. Mają też obniżać ryzyko zawału i chronić przed miażdżycą.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.