Oliwa z oliwek – musisz poznać te jej właściwości!

0
30
views
oliwa z oliwek

Chociażby dlatego, że przydadzą się one w czasie odchudzania:). Oliwa z oliwek ma jednak dużo więcej właściwości, przydatnych chociażby w sytuacji, gdy zmagacie się z trądzikiem. Ale po kolei.

Właściwości przeciwzapalne

To jedna z częściej wymienianych zalet oliwy z oliwek. Co to właściwie oznacza? Otóż może być ona stosowana jako jeden z elementów profilaktyki przy takich chorobach jak cukrzyca, schorzenia układu sercowo – naczyniowego i niektóre nowotwory. Dlatego warto włączyć oliwę do codziennej diety.

Spowalnia proces starzenia

Nie jest to oczywiście cudowny sposób na nieśmiertelność:). Co nie zmienia tego, że bywa określana mianem eliksiru młodości. Oliwa z oliwek zawiera w sobie sporo przeciwutleniaczy. I to właśnie dzięki nim spowalnia proces starzenia się komórek. To efekt tego, że przeciwutleniacze ograniczają szkodliwe działanie wolnych rodników. Oliwę można wykorzystać do „odmładzania” zarówno od środka (przez obecność w diecie), jak i w sposób zewnętrzny

Wpływ na skórę

I tym się właśnie teraz zajmiemy. Oliwa z oliwek jest bardzo chętnie stosowana w domowych kosmetykach. I to nie tylko na skórę. Dzięki niej można między innymi ratować przesuszoną fryzurę. Pomaga ona w przypadku podrażnień skóry głowy. Jest składnikiem wielu maseczek na wspomniane włosy. Oliwa z oliwek przede wszystkim nawilża skórę. Wspomaga jej regenerację. W pewnym stopniu pozwala walczyć ze zmarszczkami. Ma też działanie kojące. Warto również wspomnieć, że w pozytywny sposób wpływa na naturalną barierę ochronną skóry.

Oliwa z oliwek a odchudzanie

Po pierwsze to zdrowe kwasy tłuszczowe. Oczywiście w rozsądnych ilościach. Oliwa z oliwek pozwoli dostarczyć jednego z trzech najważniejszych składników dla funkcjonowania naszego organizmu. A zbilansowany jadłospis to również klucz do efektywnego i bezpiecznego odchudzania. Po drugie dostępne są wyniki badań wskazującego na to, że oliwa z oliwek w pewnym stopniu wspomaga metabolizm. Warto też wspomnieć, że obniża ona poziom tzw. złego cholesterolu. Dzięki temu pozwala uniknąć miażdżycy, ale ma to również wpływ na wagę.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.