Olej kokosowy – co o nim wiesz?

1
198
views
SONY DSC

Tłuszcz na diecie to często (zupełnie niepotrzebnie) temat zakazany. Jest on jednak istotny, chociaż oczywiście nie każdy:). Olej kokosowy to dobry wybór, jeśli zamierzasz pozbyć się paru kilogramów.

Czym właściwie jest?

To nic innego jak olej roślinny, który otrzymywany jest z kopry. To twardy miąższ orzechów kokosowych. Co prawda w półpłynnej formie jest on żółtawy, ale przede wszystkim spotkasz go pod białą postacią. Dodatkowo jest on rafinowany i odkwaszany. Z ciekawostek, warto myślę nadmienić, że olej kokosowy jest wykorzystywany w przemyśle. Chociażby do produkcji świeczek. Oczywiście to interesuje nas tutaj zdecydowanie mniej, niż…

Właściwości oleju kokosowego

Jednym z jego składników jest kwas laurynowy. To właśnie jemu przypisuje się wiele właściwości. Wykazuje on między innymi działanie przeciwbakteryjne. Z tego powodu jest on polecany jest jako naturalny sposób na trądzik. Jako, że jest naturalnym antybiotykiem może być również stosowany przy infekcjach, których zwłaszcza teraz jesienią, jest sporo. Olej kokosowy posiada też właściwości przeciwwirusowe.

Kolejna jego właściwość jest związana ze słońcem. Olejowi kokosowemu przypisuje się działanie ochronne przed jego promieniowaniem. Zawiera on też składniki dzięki którym zmiękcza i odżywia skórę. Olej kokosowy polecany jest na włosy. Stosuje się go jako naturalną odżywkę. Spotkałem się z tym, że zapobiega on elektryzowaniu się włosów. A wracając jeszcze na koniec do skóry, to wspomaga on gojenie się ran.

Olej kokosowy a odchudzanie

Nie będę tutaj budował napięcia, czy aby na pewno warto stosować go na diecie, bo pewnie już o tym wiecie:). Tak, olej kokosowy jest tłuszczem – niejedynym oczywiście – który można uwzględnić w odchudzającym jadłospisie.

Na pewno przyspiesza metabolizm. Olej kokosowy ma też sporo do powiedzenia w kwestii dostarczania energii potrzebnej Twojemu organizmowi. Ten ostatni wykorzystuje pewne składniki w nim zawarte. Nie wchodząc tutaj w chemiczne rozważania, napiszę tyle, że w końcowych rozrachunku olej kokosowy stymuluje wspomniany metabolizm. Szybciej spalasz kalorie. Nie spodziewałbym się jednak oszałamiających efektów.

POZNAJ NAPRAWDĘ SKUTECZNY SPOSÓB NA ODCHUDZANIE

Olej kokosowy jest sycący. To dobra informacja, bo dzięki temu będziesz zjadać mniejsze porcje niż dotychczas. Jest też szansa na rzadsze podjadanie między posiłkami. Olej kokosowy reguluje też poziom cukru. Co oczywiście też jest istotne na diecie. W ten sposób może stać się jednym z elementów jadłospisu zapobiegającemu otyłości.

Jaki olej wybrać? Postarajcie się unikać rafinowanego. Jego cechą – poza tym, że powinno to być napisane na etykiecie – jest brak zapachu. Chyba, że chcecie go używać tylko do smażenia swoich potraw.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.