Odchudzasz się? Zwróć uwagę na te przyprawy

1
230
views

Nie są one cudownym sposobem na zrzucenie nadmiaru kilogramów, ale bez wątpienia powinny być jednym z elementów składowych całego procesu. Zawierają w sobie składniki, które mają pozytywny wpływ na Twój układ pokarmowy.

Papryka chili

To chyba najbardziej znana przyprawa, jeśli chodzi o wspomaganie odchudzania. Jest z nią jeden problem, ale o tym zaraz. Dlaczego chili ma pomagać spalać tkankę tłuszczową? Większość z Was odpowie teraz: bo ma kapsaicynę. To oczywiste. To nic innego jak związek chemiczny odpowiedzialny w papryce za jej ostrość. Dokładniej rzecz biorąc to działa on na receptory bólu powodując między innymi pieczenie. Rodzajów ostrej papryki jest wiele, a ich moc określa się według skali Scoville’a.

I oczywiście możecie dodawać do swoich potraw chili. I będzie to miało pewien wpływ na odchudzanie. Problem polega na tym, że musielibyście jeść jej naprawdę dużo naraz, aby zobaczyć jakieś efekty. A tego nie wytrzymałby Wasz żołądek. Dlatego odradzam.

cynamon

Cynamon

Tę przyprawę akurat nie każdy lubi (ja na ten przykład unikam, bo kojarzy mi się ze znienawidzoną potrawą, czyli ryżem z jabłkami:), ale odebrać jej pozytywnego wpływu na przemianę materii nie można. Cynamon rozgrzewa, a dzięki temu pobudza w naszym organizmie do pracy enzymy, które uczestniczą w przemianie węglowodanów. Z tą przyprawą też bym nie przesadzał. Łyżeczka dziennie maksymalnie. A tak przy okazji dodam, że cynamonowi przypisuje się regulowanie poziomu cukru w organizmie.

Czarny pieprz

Skoro mamy ostrą paprykę, to nie może zabraknąć i tej przyprawy. Ona z kolei zawiera piperynę. Substancję o której właściwościach odchudzających głośno zrobiło się parę lat temu. Są one do tego stopnia znaczące, że piperynę wykorzystuje się w preparatach na odchudzanie. Znajdziecie ją – jako jeden ze składników – w suplemencie Silvets.

Sam czarny pieprz warto dodawać… prawie do wszystkiego:). Mocno wzbogaca smak, no i dzięki niemu Wasze dania nie będą obciążać układu pokarmowego.

PREPARAT SILVETS TERAZ 20% TANIEJ

Kurkuma

To z kolei przyprawa, której przypisuje się ogromną liczbę właściwości. Niektóre mogą wzbudzać co najmniej zdziwienie. Za idealny przykład posłuży tutaj założenie, że kurkuma pomaga w leczeniu nowotworów.

My skupimy się jedynie na odchudzaniu. Kurkuma ma pozytywny wpływ na przemianę materii. Dokładniej rzecz biorąc przyspiesza ją. Wspomaga też metabolizm. I właśnie dlatego warto ją dodawać do potraw. Uważajcie jednak z ilością. Wspomniane działanie przyprawa ta zawdzięcza kurkuminie. Ma ona między wpływ na ograniczenie produkcji tłuszczu.

To dopiero pierwsza część teksty o odchudzaniu przy pomocy przypraw, bo tych ostatnich jest znacznie więcej:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

1 KOMENTARZ

  1. Polecam wspominany preparat Silvets. Namówiła mnie do niego siostra. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, ale już po 3 tygodniach byłam zadowolona:) Naprawdę zdziwiło, że tak szybko pojawiły się efekty. Pełna kuracja i 15 kg mniej. I nowa waga się trzyma:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.