Odchudzanie do Sylwestra – sprawdzone sposoby na metabolizm

0
61
views
Sposoby na metabolizm

Niedawno rozpoczęliśmy wyzwanie. Ostatnio pisałem o tym jakich błędów należy się wystrzegać. W dzisiejszym wpisie skupimy się na sposobach, które pomogą przyspieszyć metabolizm. Tym samym usprawnić odchudzanie.

Ostre przyprawy

Jeden z bardziej znanych sposóbów na przyspieszenie metabolizm. Sprawdzony, ale niestety wiele osób powinno go unikać. Ostre przyprawy mogą mocno narozrabiać w naszym organizmie. Jeśli macie – jakiekolwiek tak naprawdę – problemy z żołądkiem – radzę ten sposób omijać. Jakie ostre przyprawy dodawać do swoich dań? Chili i pieprz – na nie głównie bym stawiał.

Regularność

To bardzo prosty sposób na wspomaganie metabolizmu. O regularności w jedzeniu posiłków mówi się sporo. Jednocześnie jest to jedna z częściej pomijanych zasad skutecznego odchudzania. Regularne posiłki pozwalają utrzymać metabolizm na „odpowiednich” obrotach. Przerwy między nimi powinny wynosić między 3 a 4 godziny. Unikajcie też przejadania się.

Błonnik witalny

To jeden z chętniej wybieranych sprawdzonych sposobów na przyspieszenie metabolizmu. Błonnik witalny ma wiele właściwości przydatnych nie tylko w czasie odchudzania. Jest polecanym sposobem na detoksykację organizmu. Pozwala pozbyć się uporczywych zaparć. Przyspiesza metabolizm i reguluje pracę jelit. Jeśli chcecie poznać inne właściwości błonnika witalnego, polecam ten wpis:).

Pamiętaj o białku

W rozsądnych ilościach (żadna tam dieta Dukana) i najlepiej na śniadanie. Produkty zawierające w sobie łatwo przyswajalne białko bardzo skutecznie przyspieszają metabolizm. Na jego strawienie organizm potrzebuje bowiem sporo energii (nawet dwa razy więcej niż w przypadku węglowodanów). Pamiętajcie aby w swojej diecie umieścić między innymi chude mięso, jajka, jogurt, kefir i ryby. Te ostatnie zawierają też przydatne kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. To oczywiście tylko kilka z produktów mających w sobie białko.

SPRAWDŹ NAJCHĘTNIEJ WYBIERANE W 2018 ROKU TABLETKI NA ODCHUDZANIE!

Unikaj głodówek

To też jedna z częściej powtarzanych porad, a i tak wciąż bez trudu znajdują się zwolennicy takiego odchudzania. Jeszcze więc raz. Głodówki na krótką metę zrobi Wam nieco mniej na wadze, ale w dłuższej – kilogramów przybędzie. Im dłużej będziecie się odchudzać w taki sposób, tym wolniej będzie działał Wasz metabolizm. I tym bardziej odbije się to później na wadze.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.