Odchudzanie do Sylwestra – czego unikać?

0
73
views
Odchudzanie do Sylwetra

Parę dni zaproponowałem Wam wyzwanie. Odchudzanie do Sylwestra, tak aby w ten wyjątkowy dzień cieszyć się lepszym samopoczuciem, wyglądem i zdrowiem. I wejść w taki sposób w nowy rok. Aby Wam w tym pomóc, piszę czego unikać:).

Zbyt szybkie jedzenie

Jesteście na diecie – celebrujcie posiłki. W końcu musieliście zmniejszyć ilość kcal:) A tak poważniej, wolniejsze jedzenie pozwoli Wam mniej zjeść. Jedząc szybko napychamy się i zanim nasz organizm poczuje się najedzony, zwykle dorzucamy mu dodatkowego balastu. A tego – nie tylko na diecie – powinniśmy uniknąć. Poza tym jedząc wolno wspomagacie proces trawienia.

POZNAJ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE PRZYSPIESZAJĄCE ODCHUDZANIE!

Najadanie się na noc

Niby wszyscy to wiedzą, a i tak to często popełniamy ten błąd. Jeśli chcecie skutecznie odchudzić się do Sylwestra musicie racjonalnie podejść do kolacji. Nie jedzcie jest za wcześnie, ale też i za późno. 3 godziny przed położeniem się do spania – w zupełności wystarczy. To też powinno pozwolić uniknąć podjadania w nocy. Kolejnego grzechu często popełnianego w czasie odchudzania.

Picie w czasie posiłku

Moi rodzice, kiedy byłem dzieckiem, powtarzali, żebym tak nie robił. Chociaż nie podawali powodu. Oczywiście na przekór piłem w czasie posiłku:). Jeśli jesteście się odchudzacie (nie tylko do Sylwestra) nie róbcie tego. To powoduje „rozrzedzanie” soków żołądkowych. Taka sytuacja utrudnia trawienie. Lepiej napić się przed jedzeniem (tak na około pół godziny).

Zakupy? Nigdy na głodnego

Bo wystawiacie się w ten sposób na serię pokus. Sklepy robią wszystko, żebyśmy kupowali produkty, które oferują. Kuszą nas zapachem, kolorem i odpowiednią ekspozycją. Jeśli pójdziecie głodni na zakupy, to prawie na pewno weźmiecie coś do jedzenia. Z dużą dozą prawdopodobieństwa – niezdrową przekąskę. Albo po prostu wyskoczycie na coś szybkiego do jedzenia. A w tym wypadku króluje fast food. Skutek łatwy do przewidzenia.

Unikanie alkoholu

Bo wraz z kolejną lampka, kieliszkiem, czy szklanką – zmniejsza się samokontrola. A po imprezie zwykle pojawia się gastrofaza. Chyba nie trzeba tłumaczyć czym zwykle się ona kończy. I właśnie dlatego w czasie odchudzania do Sylwestra warto unikać imprez. Chyba, że jesteście się w stanie kontrolować w czasie takiego spotkania ze znajomymi. Robicie to jednak na własną odpowiedzialność:).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.