Nasiona i ziarna na diecie cz. 2

0
167
views
owoc granatu

Z pierwszej części możecie się dowiedzieć  dlaczego w czasie odchudzania przydadzą się nasiona lnu. Dzisiaj chciałbym zaprezentować kolejne produkty, zwykle pomijane na diecie, a jednak mające duży wpływ na walkę ze zbędnymi kilogramami.

Nasiona Chia

A zacznę akurat od produktu na który jest teraz spory hajp. Nasiona Chia to taka zwana szałwia hiszpańska. Roślina ta uprawiana była już przez Azteków. Ma więc ona długą historię. Co zawierają w sobie nasiona Chia? Wskazuje się je przede wszystkim jako bardzo dobre źródło kwasów tłuszczowych Omega. Oprócz tego znajdziemy w nich też błonnik, białko i węglowodany. A to nie wszystko, bo warto też wspomnieć o witaminach i pierwiastkach.

Nasiona granatu

To owoc, który nie gości zbyt często na naszych stołach. A powinno się to zmienić. Dlaczego nasiona granatu mogą być pomocne na diecie? Zawierają w sobie między innymi witaminę C. To składnik niezbędny na diecie. Generalnie owoc granatu jest bogaty też w inne przeciwutleniacze. Znajdziemy w nim również pewne pierwiastki o które dbać trzeba nie tylko w czasie zrzucania kilogramów.

Sezam

Niby niewielkie nasiona ale moc w nich jest ogromna. Może zacznę od tego, że są one źródłem białka. Czarny sezam ma w sobie pewne pokłady żelaza. Nasiona te zawierają kwas oleinowy. Jest on polecany jako składnik zdrowej diety. Sezam to też błonnik. Spotkacie się z koncepcją, że nasiona te chronią przed nowotworami. Na pewno mogą być składnikiem jadłospisu mającego pewną funkcję profilaktyczną. Sezam zawiera miedź. To składnik ważny dla włosów. Może też mieć wpływ na stawy.

Czarnuszka

To przyprawa na którą naprawdę warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim dlatego, że jest zdrowa. Jest ona skarbnicą ważnych dla naszego organizmu składników. Czarnuszka to między innymi kwasy tłuszczowe, przeciwutleniacze, aminokwasy, witaminy i pierwiastki. Z tej drugiej grupy warto wymienić cynk i magnez. Jeśli chodzi o witaminy to mamy tutaj między innymi grupę B. Czarnuszka reguluje funkcjonowanie układu pokarmowego. Ciekawostką jest to, że czarnuszka ma też pozytywny wpływ na stres. W pewnym stopniu koi nerwy. A dobre samopoczucie to coś bez czego będzie bardzo trudno się odchudzić. I warto o tym wiedzieć.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here