Moringa – kolejne superfoods. Czy warto?

0
241
views
źródło: Wikipedia

W ostatnim tekście skupiłem się na kilku przykładach super żywności, dzisiaj będzie tylko jeden bohater. Wciąż jeszcze niespecjalnie popularny, aczkolwiek można znaleźć jego zwolenników. Co kryje w sobie Moringa?

Czym właściwie jest?

Najpierw powinniśmy sobie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Pełna nazwa – Moringa olejodajna. To drzewo, określane mianem chrzanowego (korzenie mają podobny smak), pochodzące z rejonu północno – zachodnich Indii. Osiąga do 10 metrów wysokości. W tym momencie uprawianie między innymi dlatego, że jest surowcem wykorzystywanym jako biopaliwo.

Dlaczego warto na Moringę zwrócić uwagę?

Jedna z chętniej wymienianych właściwości jest związana z cukrzycą. Moringa wspomaga regulowanie poziomu cukru w organizmie. To dobra wiadomość dla diabetyków.

Moringę poleca się osobom, które chcą na dłużej zachować młody wygląd. To między innymi dzięki zawartości witaminy E, ale i C. Roślina ta wspomaga produkcję kolagenu. To oznacza zachowanie jędrnej i sprężystej skóry.

Ciekawa jest właściwość związana z wirusem opryszki. Ten lubi się uaktywniać w okresie jesienno – zimowym, kiedy spada nasza odporność. Moringę zbadano pod kątem właściwości przeciwirusowych. Okazuje się, że może być ona pomocna w walce z opryszczką.

Ciekawą i przydatną właściwością tej rośliny jest zwiększanie przyswajalności poszczególnych składników odżywczych. Dzięki temu dużo lepiej będzie funkcjonować nasz organizm. W aspekcie przyswajania wymienia się przede wszystkim dwa składniki – żelazo i wapń.

To nie wszystkie właściwości Moringi. Wymienia się między innymi rozgrzewanie, czy wspomaganie budowy mięśni. Nas tutaj interesuje jednak odpowiedź na jedno pytanie.

Czy Moringa wspomaga odchudzanie?

Ciężko się spotkać z przekonującymi argumentami. Owszem, wymienia się taką właściwość, ale raczej jako dodatek związany z innymi umiejętnościami. Do tego nie zawsze się ten aspekt przewija. Owszem, Moringa zawiera pewne ilości błonnika, a ten jak wiadomo jest ważny przy odchudzaniu. Pod kątem jego zawartości nie znajduje się ona w czołówce. Lepiej pod tym kątem wypada chociażby Afrykańskie Mango o którym możecie przeczytać u mnie, albo na stronie producenta wiodącego w tym momencie preparatu zawierającego ten składnik: Africanmango.pl.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.