Letnie odchudzanie – brzoskwinie

0
238
views
Mniam:)

Zajadając się wczoraj porzeczkami, wymyśliłem taką krótką serię tekstów, które pomogą Wam zrzucić smacznie zrzucić parę kilogramów. Na pierwszy ogień idą owoce, które jak na swoje możliwości, są zdecydowanie za mało popularne.

Co o niej wiesz?

Brzoskwinia to właściwie grupa w której znajduje się kilka gatunków roślin. Nas najbardziej będzie interesować jeden. To rosnąca w Polsce brzoskwinia zwyczajna. To gatunek, który najprawdopodobniej pochodzi z Chin (dokładniej północno – wschodnich). To drzewo osiągające do 6 metrów wysokości. Co ciekawe historia jego uprawy sięga… 4 tysięcy lat. W Europie drzewo to pojawiło się dopiero w XVI wieku.

Jakie właściwości ma brzoskwinia?

Owoc ten przyda się między innymi osobom, które mają problem ze stresem. Zawierają one między innymi witaminy z grupy B. Te mają bardzo pozytywny wpływ na układ nerwowy. Kolejna właściwość związana jest z układem kostnym. Jedząc brzoskwinie zmniejszasz szansę na osteoporozę. To choroba charakteryzująca się ubytkiem (co istotne postępującym) masy kostnej.

Brzoskwinie polecane są też jako naturalny sposób na choroby nowotworowe. W tym wypadku jestem raczej sceptyczny. Chodzi mi o koncepcję, jakoby substancje zawarte w pestkach tego owocu radziły sobie z każdym rodzajem nowotworu. Bez większego problemu jednak znajdziecie zwolenników takiej tezy.

Ciekawe jest to, że brzoskwinie możesz wykorzystać w pielęgnacji skóry. Owoc ten ma działanie tonizujące i odświeżające. Składniki znajdujące się w brzoskwiniach (m.in. witamina A) pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Przypisuje się im działanie odmładzające.

dieta

Brzoskwinie a odchudzanie

Zaczniemy może od tego, że nasz dzisiejszy bohater ma niewiele kalorii. W 100 gramach to około 40 kcal. To bardzo dobra informacja, jeśli chodzi o odchudzanie, ale wcale nie jest tutaj najważniejsza. Najbardziej istotne jest to, że brzoskwinie pozytywnie wpływają na pracę soków żołądkowych.

Dodatkowo owoce to właściwie głównie woda, ale też błonnik. Po raz kolejny powtórzę, ze jest on niezwykle ważny, jeśli chcesz się pozbyć nadmiaru kilogramów. Brzoskwinie to bardzo dobry pomysł dla osób, które przed tym procesem, chcą pozbyć z organizmu toksyn. O tym, że te ostatnie mogą utrudnić zrzucanie kilogramów, słychać bardzo często.

Brzoskwinie są jednak przede wszystkim smaczne. Nie ma na co dłużej czekać. Biegnij na najbliższy targ i kupuj. To dobry czas, bo są tanie i polskie:). Najlepsze.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.