Jak szybko podkręcić metabolizm cz. 2

0
129
views
centymetr krawiecki

Parę dni temu pojawiła się pierwsza część, dzisiaj kolejna. Takie skuteczne sposoby na podkręcenie metabolizmu przydadzą się przez cały rok. Nie tylko teraz wiosną, kiedy każdy chce się przygotować do lata:).

Unikaj pewnych produktów

Takich, które spowalniają metabolizm. Nie zawsze w sposób – nazwijmy to – bezpośredni. Tutaj za przykład posłużą tłuszcze ( nie wszystkie, ale o tym później). Generalnie należy w dużym stopniu ograniczyć ich spożywanie. A już na pewno unikać tzw. niskokalorycznych diet wysoko tłuszczowych. Mogą one w organizmie wywołać stany „stresowe”, co z kolei przekłada się na wahnięcia hormonalne. Co może się przełożyć na spowolnienie metabolizmu.

Zbyt mała ilość błonnika

To bardzo często popełniany grzech. Unikamy produktów bogatych w niego, a to ma przełożenie na metabolizm i generalnie funkcjonowanie układu pokarmowego i całego organizmu. Błonnik jest związany z wieloma procesorami. Zapobiega on między innymi wahaniom poziomu cukru w organizmie. Błonnik wspomaga też usuwanie toksyn z organizmu. Co zresztą też może mieć przełożenie na nasz metabolizm. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających ten składnik. Dających szansę na najlepszą jego jakość jest mało. Jednym z najlepszych obecnie jet Fibre Select – zawierający błonnik witalny. Więcej o nim na stronie producenta: fibreselect.pl.

Kwasy Omega 3 w diecie

Wspominałem wyżej, że należy unikać pewnych tłuszczy. Kwasy Omega 3 (też 6) do tej grupy nie należą. Jeśli jesteś na diecie, to ich obecność w jadłospisie jest koniecznością. Kwasy te mają sporo umiejętności przydatnych naszemu organizmowi. Wpływają chociażby na pracę mózgu. Nas tutaj interesuje oczywiście przede wszystkim pozytywny wpływ na metabolizm. W diecie – ale w rozsądnych ilościach – powinny się znaleźć między innymi ryby morskie.

I koniecznie – jedz regularnie

To prosty sposób, który powtarzany jest wręcz do znudzenia. Ale dlatego, że działa:). Regularne jedzenie – i nie mam na myśli tylko dwóch posiłków dziennie – pozytywnie wpływa na metabolizm. Organizm nie potrzebuje w takiej sytuacji odkładać tych kcal na później jako zapas. Ten ostatni widoczny jest w nadmiernych kilogramach.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.