Jak odchudzać się bezpiecznie? (cz. 1)

0
163
views
Talerz z jedzeniem
Photo on Visualhunt

Bo nie sztuką jest robić to ze szkodą dla swojego zdrowia. I nawet radości ze zrzuconych kilogramów nie będzie, bo pojawi się osłabienie i złe samopoczucie. A te pierwsze wrócą. Bo tak to jest z niebezpiecznym odchudzaniem.

Na początek regularność

Dotyczy to częstotliwości jedzenia i pilnowania – w miarę możliwości – godzin o których zasiadacie do stołu. Zapomnijcie o jakiś rozwiązaniach typu: „jem tylko 5 godzin w ciągu dnia (napychając się przy tym na zaś)”. 4 do 5 posiłków – do tego dążymy. Nie ma też ich pomijania, czy „dzisiaj śniadanie zjem na obiad”. No i oczywiście kolacja. Lekka i 2 do 3 godzin przed snem.

Nawadnianie organizmu

To często powtarzana rada, ale dlatego, że jeśli faktycznie chcecie się bezpiecznie odchudzać, to bez tego się nie obędzie. Poza tym woda pomoże oszukać głód:). Na pewno warto jedną rzecz zaznaczyć, często pomijaną. Wodę znajdziemy w różnych produktach spożywczych, a to oznacza że cały proces można prowadzić na kilka sposobów. Przy okazji zahaczymy o alkohol. Nie jestem jakimś specjalnym przeciwnikiem jego picia na diecie. To znaczy tak. Nie uważam, że jak sobie wypijecie te dwie lampki wina, czy piwo w czasie odchudzania stanie się coś strasznego. Zwykle problemem jest dużo większa ilość alkoholu i to, że zwykle po niej rzucamy się na jedzenie. A jeśli będzie się to powtarzać, to niestety z odchudzania nic nie wyjdzie.

Unikajcie dziwnych sposobów

To rada, którą naprawdę trzeba sobie wziąć do serca. Szkoda Waszego zdrowia na te parę kilogramów mniej. Tym bardziej, że one wrócą. O takich sposobach, których unikać pisałem już wielokrotnie, możecie się więc z nimi zapoznać.

Przy okazji warto dotknąć kwestii suplementów wspomagających proces odchudzania. Można je stosować, ale trzeba podejść do tego z głową (jak do wszystkiego:) ). Co oczywiste unikajcie tych niebezpiecznych, pełnych skutków ubocznych, do tego zakazanych. (swojego czasu pisałem np. „Merida – tych tabletek unikaj”). Są na rynku dostępne rozwiązania, których nie trzeba się obawiać. Sprawdzone, bezpieczne i działające. Takim rozwiązaniem jest Green Barley o którym więcej przeczytacie w mojej recenzji i na stronie producenta.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.