Cynamon poznaj jego właściwości

0
311
views
cynamon

Nie jest moim faworytem, jeśli chodzi o przyprawy, ale nie mogę mu pewnych właściwości odmówić. A jako, że tematem przewodnim bloga jest zrzucanie kilogramów, będzie też o tym jak cynamon wpływa na ten proces.

Na trądzik

Zaczniemy jednak „z zupełnie innej beczki”. Cynamon jest polecany jako naturalny sposób na pryszcze. W walce z nimi wykorzystuje się maseczkę z tej przyprawy. Od razu zaznaczę, że jeśli macie cerę suchą, wrażliwą i naczynkową, to lepiej unikajcie takiego rozwiązania. Maseczka będzie działać na pryszcze, ale przygotujcie się na skutki uboczne. Chociażby na to, że będzie piekło i pojawiają się zaczerwienienia.

Sposób na zatrucie pokarmowe

Przede wszystkim najlepiej zapobiegać. Mam tutaj na myśli nie tylko mycie produktów po przynoszeniu ich ze sklepu. Jeśli jednak się już pojawi zatrucie pokarmowe to cynamon może być pomocny. A dokładniej rzecz biorąc olejek. Prowadzono nad nim badania, których wyniki były bardzo obiecujące. Olejek z cynamonu zabija bakterie. I to bardzo szybko. Cynamon to pomoc na biegunkę.

Na PMS

To ciekawa i przydatna właściwość. W pewnym stopniu zmniejsza chęć na coś słodkiego. Ale tak naprawdę w tej kwestii pomaga w inny sposób. Jest on źródłem manganu. A to pierwiastek, który generalnie jest potrzebny do funkcjonowania całego organizmu. Istotne jest to, że mangan w pewnym stopniu zapobiega wahaniom nastroju. Zmniejsza również skurcze.

Na odchudzanie

Na pewno warto zaznaczyć, że przyprawa ta ma wpływ na poziom cukru. Często mówi się, że cynamon „zwiększa wrażliwość” na insulinę. Nas tutaj najbardziej interesuje co innego. Cynamon może poprawić przemianę materii. Nasz organizm do strawienia potraw w których się znajduje będzie potrzebował więcej energii. W porównaniu do tego samego jedzenia bez tej przyprawy.

Cynamon to też źródło błonnika. Pomocny przy odchudzaniu i regulowaniu pracy układu pokarmowego. Nie jest on najlepszym źródłem tego składnika. W porównaniu do chociażby jabłek z których ekstrakt jest jednym ze składników preparatu Fibre Select. Pisałem już o nim, a też go poznać na stronie producenta.

Wracając do cynamonu na diecie. Na pewno może być on dodatkiem do owsianki na śniadanie. Cynamon wrzucą się też do kawy (nie jestem jakimś wielkim przeciwnikiem tego napoju na diecie).

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.