Motywacja do odchudzania

Co utrudnia skuteczne odchudzanie?

Przydatne przy odchudzaniu

Pytanie na które chyba każdy – kto stara się walczyć z nadmiernymi kilogramami – chciałby poznać odpowiedź. Skupimy na najczęściej występujących problemach, które mogą utrudnić skuteczne odchudzanie.

Brak motywacji

Chyba największą przeszkodą w czasie walki z nadmiernymi kilogramami jesteśmy my sami. To, że nie potrafimy utrzymać pewnych zmian w swoim jadłospisie i codziennym funkcjonowaniu. Ale też motywacja do zrzucenia kilogramów musi być silna. Wygląd to jedno, ale najlepiej namówią nas kwestie zdrowotne. O nich zresztą pisałem jakiś czas temu, więc warto sobie tam zajrzeć. I kiedy zobaczycie co złego może zrobić nadwyżka kilogramów, od razu pojawi się motywacja i odchudzanie będzie skuteczne:).

Problem z ujarzmieniem głodu

To kolejny bardzo często występujący problem. Ciężko byłoby zliczyć ileż to osób przegrało nierówną – wydawać by się mogło – walkę z głodem. Jak więc uniknąć tego problemu – niestety bardzo – skutecznie utrudniającego odchudzanie? Metod jest kilka. Jedną z nich jest regularne jedzenie. Warto też pamiętać o wypełniającym (między innymi oczywiście) żołądek błonniku. Dostarczamy go w pożywieniu, ale coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem są preparaty zawierające go w postaci wysoko stężonej. Obecnie rekordy popularności bije błonnik witalny. Możecie o nim przeczytać między innymi w tym moim tekście.

Dieta, która utrudnia skuteczne odchudzanie

O tym można by napisać niejeden elaborat. Jednym z częściej popełnianych błędów jest wybór głodówek. Podobnie sytuacja wygląda z monodietami. Oba te rozwiązania pomagają co najwyżej wizualnie (np. poprzez utratę wody), a potem pojawią spore problemy. Ciężko w tym wypadku mówić o skutecznych odchudzaniu. Utrudnić zrzucenie kilogramów mogą też niektóre produkty. Tutaj najczęściej wymienia się żywność „light”. Warto też zwrócić uwagę na swój jadłospis pod innym kątem. Każdy z nich jest inny i warto to uwzględnić. Nie korzystać bezrefleksyjnie z jadłospisów umieszczonych w sieci. Musimy przy konstruowaniu jadłospisu wziąć pod uwagę chociażby swój stan zdrowia i czynniki indywidualne (np. rodzaj pracy).

Brak aktywności

Niby to oczywiste, ale staramy się tego problemu nie widzieć:). Trochę przemawia przez nas lenistwo. Trzeba sobie jednak głośno powiedzieć. Jeśli nasza aktywność ogranicza się do zmiany pozycji przed telewizorem czy laptopem, to właśnie jest jeden z tych powodów, które utrudnia nam skuteczne odchudzanie.

I żebyśmy się zrozumieli – nie namawiam Was na maraton czy triathlon. Po prostu warto wstać, pospacerować, pobiegać lub wyciągnąć zakurzony rower z piwnicy:).
CHCECIE POZNAĆ SKUTECZNE ROZWIĄZANIE WSPIERAJĄCE ODCHUDZANIE? WYSTARCZY KLIKNĄĆ!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.